Niwa wysoko wygrała z Zatorzanką

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   15 maja 2021 11:14

Niwa wróciła na pozycję wicelidera Ligi Okręgowej. Klub z Nowej Wsi wygrał 5:0 z Zatorzanką Zator.

W 21. minucie po podaniu prostopadłym od Chrapka Matusz uderzył z woleja. Piłka przeleciała obok bramkarza i wpadła do bramki. W 35. minucie Piskorek zakończył składną akcję Niwy celnym strzałem. W 50. minucie było 3:0. Zawodnicy Niwy zagrali klepką w polu karnym. Gola  zdobył Nycz.

W 72. minucie po wrzutce z boku jednego z piłkarzy gospodarzy skutecznie głową uderzył Piskorek. W 83. minucie ten sam zawodnik doszedł do wycofanej przez Deskę piłki i skierował ją do siatki.

,,To był dobry mecz. Przebiegał pod nasze dyktando. Rywal zagroził nam tylko w jednej sytuacji” – powiedział Michał Matejko, grający trener Niwy Nowa Wieś.

,,Rywal był dużo lepszy pod każdym względem” – powiedział Marcin Folga, trener Zatoranki Zator.

Środa 12 maja Niwa Nowa Wieś – Zatorzanka Zator 5:0 (2:0)
Bramki: 1:0 Matusz (21.), 2:0 Piskorek (35.), 3:0 Nycz (50.), 4:0 Piskorek (72.), 5:0 Piskorek (83.)

Niwa Nowa Wieś: Gacur, Zwaryczuk, Holewa, Matejko, Pękala, Merta, Nycz, Miłoń (55. Dokudowiec), Matusz (55. Deska), Chrapek (Brzazgacz), Piskorek. Trener: Michał Matejko.

Zatorzanka Zator: Kołodziejczyk, Hajduk, K. Celej, Balonek (75. Kobus), A. Celej, Mika, Szymonik, Kwiatkowski (65. Florczak), Stanek, Kowalczyk, Stefaniak (85. P. Wolanin). Trener: Marcin Folga.