Niwa wysoko wygrała w Gromcu

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   12 listopada 2019 13:34

Niwa Nowa Wieś wygrała w Gromcu z Nadwiślaninem, choć przegrywała 0:2.

W 5. minucie gola po rzucie różnym zdobył Bogacz. W 13. minucie rzut karny wykorzystał Zejma.

To były miłe złego początki dla gospodarzy. Niedługo po stracie gola przyjezdni doszli rywala na jednego gola. Miłoń zaatakował skrzydłem i dograł piłkę w pole karne. Skutecznie głową uderzył Piskorek. W 25. minucie z przeciwnego niż przy pierwszym golu skrzydła zagrał Flis. Podanie przeciął obrońca zaliczając w ten sposób gola samobójczego.

W 48. minucie Żmuda podał ze środka do Miłonia, a ten zagraniem po ziemi skierował futbolówkę do Piskorka, który nie zmarnował dobrej okazji. Później Niwa zdobyła gola na raty. Ostatecznie dobił Piskorek, a piłka po rękach bramkarza wturlała się do siatki.

W 75. minucie Flis minął rywali i podał do Żmudy. Grający trener Niwy skierował piłkę do pustej bramki. Szóstego gola zdobył Piskorek. Otrzymał on dobrą wrzutkę z rzutu rożnego od Nycza.

,, Popełniliśmy błędy przy straconych golach. Potem się obudziliśmy. Mecz był otwarty. Obie drużyny miały swoje okazje strzeleckie, choć my na pewno więcej” – powiedział Kamil Żmuda, trener Niwy Nowa Wieś.

Sobota 9 listopada Nadwiślanin Gromiec – Niwa Nowa Wieś 2:6 (2:2)

Bramki: 1:0 Bogacz (5.), 2:0 Zejma rzut karny (13.), 2:1 Piskorek (14.), 2:2 gol samobójczy (25.), 2:3 Piskorek(48.) 2:4 Piskorek (62.), 2:5 Żmuda (75.), 2:6 Piskorek

Nadwiślanin Gromiec: Gielarowski, Stefański, Nowicki, Ryska (86. J. Szlęzak, 89. czerwona bezpośrednia), Piegzik (24. Pactwa), A. Szlęzak, Zajas, Wierzbic, Bogacz, Chandzlik (69. Likus)

Niwa Nowa Wieś: Gacur, Zwaryczuk (46. Zięba), Stawowczyk, Mateja, Gardyński, Holewa (75. Merta) Nycz, Miłoń, Flis, Żmuda, Piskorek. Trener: Kamil Żmuda.