Niwa wygrała derby powiatu oświęcimskiego w V Lidze

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   21 kwietnia 2019 19:08

Niwa Nowa Wieś wygrała z Brzeziną Osiek 2:1. Decydujący gol padł w doliczonym czasie gry. Bramki strzelali Piskorek i Mateja dla Niwy i Szewczyk z Brzeziny.

W pierwszej połowie Brzezina nastawiła się na niski pressing. Gospodarzom nie udało się w tej części gry strzelić gola. Bramki padały w drugiej odsłonie.

W 65. minucie sędzia zarządził rzut karny za faul na jednym z  zawodników Niwy. Jedenastkę wykorzystał Piskorek. W 73. minucie Szewczyk popisał się precyzyjnym wykonaniem rzutu wolnego z około 30 metrów. W doliczonym czasie gry po kolejnym stałym fragmencie gry, czyli rzucie wolnym z 20 metrów z gola cieszył się Mateja.

Sobota 20 kwietnia Niwa Nowa Wieś – Brzezina Osiek 2:1 (0:0)
Bramki: 1:0  Piskorek rzut karny (65.), 1:1 Szewczyk (73), 2:1 Mateja (90+4)

Niwa Nowa Wieś: Kozieł, Gardyński (80. Deska), Mateja, Flis, Stawowczyk, Kukiełka, Holewa,  Rzepa, Zontek (65. Merta), Klimczyński, Piskorek. Trener: Kamil Żmuda.

Brzezina Osiek: Kulczyk, Bernaś, Nalepa, Pindel, Gros, Czerny (48. Borowczyk), Szewczyk, Balonek (46. Filip), Wójcik, Jaromin (74. Tomala), Antecki. Trener: Piotr Balonek.