Niwa straciła cenne punkty w kontekście walki o awans

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   3 maja 2022 11:01

Walcząca o awans Niwa Nowa Wieś straciła dwa ważne punkty. Zremisowała z LKS Rajsko 2:2.

W 12.minucie gospodarze wyszli na prowadzenie. Po szybkim ataku i dośrodkowaniu rywale wybili piłkę. Skutecznie dobił Arfa. W 47. minucie zdaniem sędziego jeden z zawodników zagrał w polu ręką. Gola z rzutu karnego zdobył Piskorek. Minutę póżniej Piskorek wykorzystał dośrodkowanie i strzelił gola głową.

Minutę póżniej było 2:2. Formas przyjął na klatkę piersiową futbolówkę wrzuconą przez kolegę z drużyny wszedł między obrońców i znalazł sposób na bramkarza. W 85. minucie

,,Początek mieliśmy dobry. Pierwsza połowa była udana. W drugiej rywal nas stłamsił” – powiedział Krzysztof Zarzycki, trener LKS Rajsko.

,,Pierwsza połowa była słaba w naszym wykonaniu. Nie zagrażaliśmy przeciwnikowi o to on kontrolował sytuację. W drugiej odsłonie byliśmy inną drużyną. Dominowaliśmy. Po 70.minucie spotkanie się wyrównało. Szkoda poprzeczki Piskorka i nietrafionej dobitki Zwaryczuka.

Sobota 30 kwietnia LKS Rajsko – Niwa Nowa Wieś 2:2 (1:0)

Bramki: 1:0 Arfa (12.)  1:1 Piskorek rzut karny (47.), 1:2 Piskorek (48.), 2:2 Formas (85.)

LKS Rajsko: Gielarowski, Sieczko, Kowalik, Żyła, Ryś, Żywicki (75. Gandurski), Lichota, Mika, Wykręt, Formas, Arfa. Trener: Krzysztof Zarzycki.

Niwa Nowa Wieś: Gacur, Stawowczyk (46. Zwaryczuk) Matejko, Holewa, Gardyński, Dudzic, Kubeczko, Jaroś, Nycz, Chrapek (80. Miłoń), Piskorek. Trener: Michał Matejko.i