Niwa rozpoczyna nadrabianie zaległości od zwycięstwa

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   11 listopada 2020 20:43

Niwa Niwa Wieś rozpoczęła dziś nadrabianie zaległości spowodowanymi różnymi przyczynami. W pierwszym zaległym meczu wygrała na wyjeździe ze Zgodą Byczyna 2:0.

W 14. minucie po wrzutce Matusza z rzutu rożnego skutecznie głową uderzył Mateja. W 80. minucie indywidualną akcję zakończoną precyzyjnym strzałem zaprezentował Nycz.

,,Warunki do gry były trudne. Do strzelenia pierwszego gola prowadziliśmy grę. Później w nasze poczynania wkradła się nerwowość. Nie rozgrywaliśmy tego meczu na optymalnym poziomie, ale przeciwnik nie był w stanie nam się przeciwstawić. Mieliśmy swoje sytuacje strzeleckie, ale ich nie wykorzystaliśmy. Przeciwnik też mógł nam zagrozić. Bałem się tego, że zmarnowane sytuacje mogą się zemścić, ale utrzymaliśmy wynik. Cieszymy się z trzech punktów, ale wiemy, że mogliśmy zakończyć to spotkanie wcześniej i z dużo wyższym wynikiem”- powiedział Michał Matejko, trener Niwy Nowa Wieś.

Środa 11 listopada  Zgoda Byczyna – Niwa Nowa Wieś 0:2 (0:1)
Bramki: 0:1 Mateja (14.), 0:2 Nycz(80.)

Zgoda Byczyna (wyjściowy):  Kawała, Kaliniowski, Szałek, Kempka, Zieliński, T. Jaromin, Siewniak, S. Jaromin, Przebindowski, Icha, Żuraw.

Niwa Nowa Wieś: Gacur, Zwaryczuk (30. Merta), Gardyński, Matejko (60.Gardyński), Mateja, Holewa, Szypuła (55. Chrapek), Nycz, Makowski, Matusz, Miłoń (80. Brzazgacz). Trener: Michał Matejko.