Niwa rozgromiła gospodarzy

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   31 sierpnia 2021 09:07

Niwa Nowa Wieś rozgromiła na wyjeździe Fablok Chrzanów 6:0. Zespół z gminy Kęty jest liderem rozgrywek.

W 5. minucie Miłoń wrzucił piłkę w pole karne. Gola strzałem z przewrotki zdobył Piskorek. W 11. minucie trójkową akcję Matusza, Nycza i Piskorka zamknął ostatni z wymienionych. W 28. minucie po uderzeniu z 16 metrów Nycza piłka wpadła do siatki pod poprzeczką.

W 31. minucie Piskorek doszedł do dogranej z boku piłki i zaskoczył bramkarza. W 45. minucie było 0:5. snajper Niwy sfinalizował dwójkową akcję z Matuszem. W drugiej połowie padł jeden gol. W 88. minucie K. Brzazgacz był faulowany w polu karnym.

Jedenastkę na gola zamienił Dudzic

„W pierwszej połowie dominowaliśmy. Od początku meczu bardzo dobrze realizowaliśmy założenia i od razu rzuciliśmy się do ataku. W drugiej odsłonie koncentracja uciekła, ale nadal byliśmy lepsi. To był bardzo dobry mecz w naszym wykonaniu. Cieszą nas kolejne trzy punkty” – powiedział Michał Matejko, grający trener Niwy Nowa Wieś.

Sobota 28 sierpnia Fablok Chrzanów – Niwa Nowa Wieś 0:6 (0:5)
Bramki: 0:1 Piskorek (5.), 0:2 Piskorek (11.),0:3 Nycz (28.), 0:4 Piskorek (31.), 0:5 Piskorek (45.), 0:6 Dudzic rzut karny (88.)

Fablok Chrzanów: Dębski, Chrząszcz (77. B. Kadłuczka), Domurat (65. Jaszczur), Gędłek, Ł. Kadłuczka, Kocot, Matys (88. Jochymek), Pabis, Piechota, Sabuda (55. Bębenek), Trzeciak.

Niwa Nowa Wieś: Korzec, Holewa (46. Chrapek), Matusz, Nycz, Matejko, Piskorek (61. J. Brzazgacz), Stawowczyk, Rzegotka (75. K. Brzazgacz), Gardyński, Mateja (46. Zwaryczuk), Miłoń (46. Dudzic). Trener: Michał Matejko.