Niwa bez problemu wygrała w Zembrzycach

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   7 czerwca 2021 18:32

Niwa Nowa Wieś wygrała na wyjeździe z Garbarzem Zembrzyce i nadal jest wiceliderem Keeza Ligi Okręgowej.

W 19. minucie Nycz pokonał bramkarza strzałem bezpośrednio z  rzutu wolnego. W 47. minucie było 0:2. Zdaniem sędziego faulowany w polu karnym był Piskorek. Jedenastkę skutecznie wykonał poszkodowany. W 53. minucie Mateja zdobył bramkę strzałem głową po rzucie rożny. W 62. minucie sytuacja się powtórzyła. Po kolejnym dośrodkowaniu z narożnika boiska uderzenie głową bramkarza pokonał Matejko.

W 70. minucie pierwszą bramkę w tym spotkaniu zdobyli gospodarze

Po kontrze jeden z nich dograł futbolówkę z prawej strony wzdłuż szesnastki. Na listę strzelców wpisał się Ezeh. Później po rzucie rożnym  bramkarza i obrońców Niwy zaskoczył Burliga. W 84. minucie Piskorka zagrał do Nycza, a ten ustalił wynik spotkania.

„To był niezły mecz w naszym wykonaniu. W pierwszej połowie sytuacji mieliśmy niewiele. W drugiej kontrolowaliśmy przebieg meczu, mimo tego, że przez 30 minut graliśmy w osłabieniu” – powiedział Michał Matejko, trener Niwy Nowa Wieś.

Sobota 5 czerwca Garbarz Zembrzyce – Niwa Nowa Wieś 2:5 (0:1)
Bramki: 0:1 Nycz (19.), 0:2 Piskorek rzut karny (47.), 0:3 Mateja (55.), 0:4 Matejko (62.), 1:4 Ezah (70.), 2:4 Burliga (75.), 2:5 Nycz (84.)

Skład Niwy Nowa Wieś: Korzec, Mateja, Matejko, Gardyński (55. Pękala), Nycz, Piskorek, Miłoń (75. Brzazgacz), Merta (60. czerwona za dwie żółte), Dokudowiec, Deska (60. Matusz), Zwaryczuk. Trener: Michał Matejko.