Na boisku wygrała Brzezina a poza nim solidarność z kontuzjowanym piłkarzem

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   14 czerwca 2022 05:44

Brzezina wygrała na swoim obiekcie z Górnikiem Brzeszcze 2:1. Mecz był częścią nie tylko rozgrywek ligowych ale też pikniku charytatywnego.

W samym meczu skuteczniejsi byli gospodarze. W 12. minucie przeprowadzili kontrę. Dubiel zagrał do Zaremby, a ten miał sytuacje sam na sam z bramkarzem od 30 metrów. Zawodnik Brzeziny uderzył skutecznie z 15 metra. W 30. minucie jeden z piłkarzy podał na prawy słupek do Pyrlika, który zakończył akcję uderzeniem głową. W37. minucie z prawego skrzydła dośrodkował Piwowar. Senkowski zdobył gola strzałem z piątego metra.

,,Do około 30. minuty graliśmy bardzo dobrze. Potem raczej przewaga była po stronie Górnika. Te pół godziny dobrej gry wystarczyły, byśmy mogli cieszyć się z trzech punktów. Cieszy ta wygrana, bo brakowało nam zwycięstw z drużynami z czołówki” – powiedział Łukasz Szczepaniak, trener Brzeziny Osiek.

,,Źle weszliśmy w mecz. Po straconej drugiej bramce przeważaliśmy, ale to było za mało powiedział Jakub Pydyn, kierownik drużyny Górnika Brzeszcze.

Mecz był częścią pikniku z dodatkowymi atrakcjami dla dzieci i dorosłych podczas którego zbierane były fundusze na operacje i rehabilitacje poważnie kontuzjowanego Mateusza Grosa.

Niedziela 12 czerwca Brzezina Osiek – Górnik Brzeszcze 2:1 (2:1)
Bramki: 1:0 Zaremba (12.), 2:0 Pyrlik (30.), 2:1 Senkowski (37.)

Brzezian Osiek: Majda, Bernaś, Majcherek, Bury, Merta, Kabara, Ryszawy, Zaremba, Płonka (60. Filip), Dubiel, Ryszka. Trener: Łukasz Szczepaniak.

Górnik Brzeszcze:  Błazenek, Baraniak, K. Jędrusik, D. Jędrusik, Salepa, Maty (65. Kojm)s, Piwowar, Sojka (8. Stachańczyk, 65. Źmudka)), Krężel, Kawczak, Senkowski. Trener: Wojciech Włodarczyk. Dodatkowo za dwie żółta kartki w 90+2 czerwoną ukarany został Wielgus (Górnik).