Mocno osłabiony LKS Piotrowice nie był w stanie zagrozić Górnikowi

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   15 września 2020 14:01

LKS Piotrowice miał w sobotę bardzo duże braki kadrowe. Zabrakło sześciu podstawowych zawodników, w tym wszystkich pozyskanych przed sezonem. Wykorzystał to niepokonany jak dotąd Górnik.

W 8. minucie Żmudka rzucił piłkę z autu. K. Jędrusik wymanewrował dwóch obrońców i zagrał wzdłuż bramki. Piłkę do siatki z bliska skierował Czerwik. W 38. minucie Borgosz wyrzucił futbolówkę ręką spod swojej bramki do Sojki. Ten obrócił się i zagrał za obrońców LKS Piotrowice. K. Jędrusik okiwał bramkarza i strzelił do pustej bramki.

Trzeci gol dla Górnika wpadł w końcówce pierwszej połowy. Na prawym skrzydle D. Jędrusik podał prostopadle do Żmudki. Zawodnik drużyny przyjezdnej dośrodkował  w pole karne. Gola głową zdobył Żmuda. W 55. minucie Czerwik wrzucił piłkę z rzutu rożnego. Precyzyjnie główkował K. Jędrusik. W 62. minucie przy chorągiewce aut wykonał Kozieł. Podanie przedłużył Jędrusik, a w sytuacji sam na sam z bramkarzem skuteczny był Kawczak. W 63. minucie obrońcy zespołu gospodarzy wybili piłkę na 25 metr. Mocnym uderzeniem popisał się Sojka.

,,Prześladują nasz plagi kontuzji i to jest główna przyczyna naszej wysokiej porażki. Mieliśmy 12  osób w składzie. Do tego jeszcze w 2. minucie musieliśmy dokonać zmjany z powodu kolejnej kontuzji” – powiedział Piotr Frączek, grający prezes LKS Piotrowice.

,,Rywal bronił się w 11. Szybko udało nam się strzelić i to ustawiło mecz. Był on dla nas gładki i przyjemny” – powiedział Wojciech Włodarczyk, trener Górnika Brzeszcze.

Sobota 12 września LKS Piotrowice – Górnik Brzeszcze 0:6 (0:2)
Bramki: 0:1 Czerwik (8.), 0:2 K. Jędrusik (38.), 0:3 Żmuda (44.), 0:4 K. Jędrusik (55.), 0:5 Kawczak (62.), 0:6 Sojka (63.)

Składy:
LKS Piotrowice: Hałatek, M. Rogalski (2. S. Rogalski), Ortman, Kościelnik, Klimczyk, Marsowicz, Piotr Frączek, Maciej Frączek, Paweł Frączek, Merta, Miętka. Trener: Jarosław Chowaniec.

Górnik Brzeszcze: Borgosz, Żmudka, D.Jędrusik, Walus (65. Drabczyk), Kozieł,Czul (70. Stachańczyk), Żmuda (46. Salepa), Sojka, Czerwik (60. Michalik), K. Jędrusik (70. Kojm), Kawczak. Trener: Wojciech Włodarczyk.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa