Młody zespół LKS Palczowice wygrał z LKS Głębowice

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   18 czerwca 2021 17:49

LKS Palczowice wygrał u siebie z LKS Głębowice 4:1.

W 13. minucie Cienkosz zagrał na lewe skrzydło do K. Kowalczyka. Ten wszedł na prawą i oddał ładny strzał. W 17. minucie P. Folga obrócił się z obrońcą i podał do Molendy, który wykończył akcję uderzeniem z pięciu metrów.

W 49. minucie Dzierżawa dośrodkował z 30 metrów z wolnego, a bramkę zdobył W. Brońka. W 67. minucie było 3:1. Miętka skierował piłkę do K. Kowalczyka. Jego strzał obronił Wandor, ale dobitka P. Folgi  do pustej bramki była skuteczna. W 88. minucie K. Kowalczyk otrzymał podanie od Miętki i wygrał pojedynek sam na sam z bramkarzem.

„To był nasz najlepszy mecz w tej rundzie. W końcu poczuliśmy trochę luzu. Mamy w  drużynie sporo młodych zawodników. Dziś pokazali oni, że warto na nich stawiać. Szkoda tylko sytuacji sam na sam Dzidka, bo mogliśmy wygrać wygrać wyżej” – powiedział Patryk Cienkosz, grający trener LKS Palczowice.

„To był słaby mecz w naszym wykonaniu. Mieliśmy jeszcze w nogach poprzednie spotkanie. Duży wpływ na nasze poczynania miała też pogoda. Dużo biegaliśmy za piłką i to był nasz błąd. Mieliśmy jednak swoje sytuacje. Dwa razy umieściliśmy piłkę w bramce, ale sędzia uznał spalonego” – powiedział Przemysław Tlałka, trener LKS Głębowice.

Środa 16 czerwca LKS Palczowice – LKS Głębowice 4:1 (2:0)
Bramki: 1:0 K. Kowalczyk (13.), 2:0 Molenda (17.), 2:1 W. Brońka (49), 3:1 P. Folga (67.), 4:1 K. Kowalczyk (88.)

LKS Palczowice: Nidecki, Hercog, Rokowski (46. Putowski), Nowak, A. Folga, K. Kowalczyk, Miętka, Cienkosz (46. Zięcik), B. Kowalczyk (75. Kołacz), P. Folga (  Świergosz), Molenda (70. Dzidek). Trener: Patryk Cienkosz.

LKS Głębowice: Wandor, Domasik, Zając, Dzierżawa, Wojtyła (85. M. Brońka), Wasztyl, Skowron, Szostak (50. Nowak), Jaszczyk (75. Klimczyk), Kozub, W. Brońka. Trener: Przemysław Tlałka.