Mika ojcem sukcesu LKS Rajsko

0 Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   10 listopada 2018 20:26

LKS Rajsko wygrał w Stanisławiu Dolnym z Sosnowianką 7:1. Zawodnikiem meczu był Bartłomiej Mika.

W ostatniej kolejce rundy wiosennej doszło do meczu pomiędzy liderem a outsiderem V Ligi.

To jednak gospodarze pierwsi zadali celny cios rywalowi. W 15. minucie Konopka wykorzystał rzut karny. LKS Rajsko stosował atak pozycyjny. W pierwszej połowie zdobyli jednego gola. W 21. minucie przeprowadzili szybką akcję. Z lewego skrzydła zagrywał Senkowski, gola zdobył Scąber.

W drugiej odsłonie na boisku pojawł się Mika. To była trafiona zmiana, gdyż zawodnik wniósł spore ożywienie w poczynania ekipy przyjezdnej.

W 59. minucie Mika dobrze zachował się przy rzucie wolnym, więc goście prowadzili. W 62. minucie zdaniem sędziego faulowany był Mika. Bramkę uderzeniem z wapna zdobył Sieczko. W 75. minucie ten sam piłkarz skutecznie strzelał głową po rzucie rożnym.

Kolejny celny cios zadał w 82. minucie Mika, który przeprowadził indywidualną akcję. Wymanewrował dwóch rywali i znalazł sposób na bramkarza. Dwie minuty później na listę strzelców wpisał się grający trener LKS Rajsko. Uderzył precyzyjnie prawą nogą na dalszy róg. W 87. minucie znów Mika wykończył własną akcję trafieniem do siatki.

,,W pierwszej połowie prowadziliśmy grę. Zdobylismy jednego gola. Druga była popisem jednego autora. Skończyliśmy rundę jako lider z nawet dużą przewagą nad pozostałymi drużynami. To oczywiście bardzo nas cieszy. Dziękuję wszystkim zawodnmikom za wysiłem wniosiony w ten sukces” – powiedział Grzegorz Bąk, grający trener LKS Rajsko.

Sobota 10 listopada Sosnowianka Stanisław Dolny – LKS Rajsko 1:7

Bramki: 1:0 Konopka 15., 1:1 Senkowski 21., 1:2 Mika 59., 1:3  Sieczko rzut karny 62., 1:4 Sieczko 75., 1:5 Mika 82., 1:6 Bąk 84., 1:7 Mika 87.

Skład LKS Rajsko: Gielarowski, Sieczko, Jędrusik, Welber, Zimnal, Scąber zm. 59. Brańka, Ochman zm. 46. Mika,  Czarnik, Senkowski zm. 59. Skiernik, Matlak, Piskorz zm. 75. Bąk. Trener: Grzegorz Bąk.