Mecz z różnymi fazami

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   29 sierpnia 2018 14:56

LKS Gorzów wygrał mecz ze Strumieniem Polanka Wielka 5:2.

W 19 minucie  w narożniku pola karnego Ząbek wygrał rywalizację z obrońcą i wycofał futbolówkę do Blocha. Były zawodnik KS Chełmek uderzył skutecznie wewnętrzną częścią stopy. Dwie minuty później  asystent przy poprzednim golu pokonał bramkarza strzałem z 15 metrów lewą nogą.  Goście zdobyli gola kontaktowego za sprawą Gałgana, który precyzyjnie wykonał rzut wolny.

W 51. minucie LKS Gorzów wzbogacił się o kolejną bramkę. Najpierw Ząbek strzelał lewą nogą, ale po interwencji bramkarza dobił uderzając wolejem prawą nogą. W 75. minucie rzut rożny wykonywał Dylowicz. Dobrze głową zagrał Śliwiński. W końcówce celny cios zadali goście. Bramkarza przelobował Tyran. Ekipa z gminy Chełmek cieszyła się jeszcze raz z gola, bo ładnym, technicznym strzałem popisał się D. Bodziony.

Zawodnicy Strumienia nie wykorzystali dwóch jedenastek. Przy 3:1 pomylił się Boba, a przy 5:2 Malik.

,,W pierwszej fazie tzn. mniej więcej do 25. minuty mieliśmy przewagę. W kolejnej na boisku zrobiła się kopanina. W drugiej odsłonie raczej kontrolowaliśmy przebieg wydarzeń  na boisku, choć trzeba przyznać, że rywal się nie poddał’’ – powiedział Tomasz Kozieł, trener LKS Gorzów.

,, Naszym problemem jest brak ustabilizowanego składu. Co mecz zmienia nam się ustawienie. Dziś mieliśmy słabą skuteczność. Teraz musimy się podnieść i grać dalej’’ – powiedział Mariusz Gałgan, grający trener Strumienia Polanka Wielka.

Sobota 25 sierpnia LKS Gorzów – Strumień Polanka Wielka 5:2

Bramki: 1:0 Bloch 9.,  2:0 Ząbek 21., 2:1 Gałgan, 3:1 Ząbek 51., 4:1 Śliwiński 75., : 5:1 D. Bodziony 79., 5:2 Tyran. Boba i Malik ze Strumienia nie wykorzystali rzutów karnych.

Sklady:

LKS Gorzów: Wylężek, Banaś zm. 77. Oleksy, Śliwiński, Krzyśko, T. Opitek, S. Dylowicz, Ząbek, K. Wesecki, Zapała, D. Bodziony zm. 51. Wesecki, Majcherek zm. 59. Besalaishvili, Bloch, zm. 79. Niemczyk. Trener: Tomasz Kozieł.

Strumień Polanka Wielka: Jasiński, Knapik, Zemanek, Malik, Kała, Jaszczyk, Gałgan zm. 59. Tyran, Juras, Łukaszczyk, Boba, Grubka. Trener: Mariusz Gałgan.