Łukasz Jagoda: Byliśmy gotowi do walki o sukces na boisku – ANKIETA

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   9 maja 2020 12:25

W Kętach już nie mają wątpliwości. Team Sport Hejnał Kęty jest mistrzem A Klasy sezonu 2019/2020. W kolejnych rozgrywkach zagra w V lidze.

Na kogo zagłosujesz w wyborach prezydenckich 28 czerwca?

 • Rafał Trzaskowski (36%, głosy: 917)
 • Andrzej Duda (24%, głosy: 614)
 • Szymon Hołownia (14%, głosy: 361)
 • Krzysztof Bosak (12%, głosy: 317)
 • Robert Biedroń (3%, głosy: 89)
 • Nie wezmę udziału w głosowaniu (3%, głosy: 72)
 • Władysław Kosiniak - Kamysz (2%, głosy: 62)
 • Nie jestem zdecydowany/a (2%, głosy: 51)
 • Stanisław Żółtek (1%, głosy: 21)
 • Waldemar Witkowski (1%, głosy: 19)
 • Paweł Tanajno (1%, głosy: 15)
 • Mirosław Piotrowski (1%, głosy: 15)
 • Marek Jakubiak (0%, głosy: 9)

Głosy: 2 562

Ładowanie ... Ładowanie ...

Czytelników, którzy chcieliby powspominać spotkania jesienne Teamu Sportu Hejnału Kęty zapraszam do archiwum działu piłkarskiego, gdzie umieszczaliśmy relacje ze wszystkich meczów.

Rozmowa z Łukaszem Jagodą, trenerem Teamu Sportu Hejnału Kęty.

Możecie odetchnąć. Wasz awans jest już oficjalnie potwierdzony.

,,Bardzo się cieszę z tego, że po latach nieudanej walki o awans w końcu klub osiągnął swój cel. Udało się zrealizować nakreślony przeze mnie plan. To jest nasz wspólny sukces.”

W zimie, gdy jeszcze nikt nie wiedział o tym, że rozgrywek wiosennych, nie będzie staraliście się odpowiednio przygotować do walki na boiskach.

,,Byliśmy gotowi do walki o sukces na boisku. Zimowe przygotowania szły zgodnie z planem. Wzmocniliśmy skład. Drużyna w tym okresie prezentowała się z tygodnia na tydzień coraz lepiej. Rozegraliśmy 10 sparingów z mocnymi zespołami z IV i V lig.Wygrywaliśmy siedem meczów, trzy zremisowaliśmy. Zawodnicy czuli moc. Wiedzieliśmy o tym, że nie damy sobie odebrać pierwszego miejsca. TSH Kęty zajął pierwsze miejsce po pierwszej rundzie z kilku punktową przewagą nad rywalami. Zasłużenie uzyskał awans.”

Planujecie w klubie oficjalne świętowanie awansu po unormowaniu sytuacji w kraju?

,,W zespole panuje doskonała atmosfera. Jest zdrowa rywalizacja. Wiadomo nie od dziś, że buduje ją wynik sportowy. Oprócz wyniku ważny jest wzajemny szacunek i zaufanie. Przebywanie między sobą, nie tylko na boisku, spowoduje zapewne oficjalne świętowanie awansu. O nieoficjalnych nic mi nie wiadomo (śmiech).”

Podsumujmy rundę jesienną, czyli jak się ostatecznie okazało, cały sezon?

,,Przychodząc w lipcu do klubu miałem świadomość wcześniejszych niepowodzeń. Zawodnicy byli w nienajlepszych nastrojach. Uszło z nich powietrze po sezonie. Wiedziałem o tym, że uświadomienie im ponownej walki o awans ma tu wielkie znaczenie. Potrzebny był impuls. Finał Pucharu Polski i pierwsze miejsce w tabeli z 28 punktami i zdobytymi 41 bramkami świadczy o tym, że obrany przeze mnie kierunek był dobry. Zawodnicy mi zaufali, za co bardzo im dziękuję.”

Proszę scharakteryzować zespół, który wywalczył awans?

,,Zespół w rudzie jesiennej potrzebował czasu, którego za dużo nie było, żeby grać pięknie i skutecznie. Czas to słowo klucz. Nadrzędnym celem było zdobywanie punktów i przede wszystkim praca nad jak najlepszym przygotowaniem fizycznym. To podstawa. Na tym się skupiliśmy. Pozwoliło nam to w trakcie meczów od konkretnych minut przeważać nad przeciwnikiem. Zawodnicy czuli się coraz pewniej. Wygraliśmy dziewięć spotkań, jedno zremisowaliśmy, a jedno przegraliśmy. Na wiosnę zespół już wyglądałby zdecydowanie inaczej,  pod każdym względem lepiej. Sparingi były obrazem naszej aktualnej dyspozycji. Czuliśmy moc. ”

Inne drużyny jak na przykład Przeciszovia Przeciszów i Górnik Brzeszcze nie poddałyby się na wiosnę.

,,Trudno rozmawiać o tym, jak mogłaby wyglądać sytuacja. W sporcie istnieje powiedzenie “bij mistrza”. Drużyny szczególnie się mobilizują na takie chwile. My patrzymy przede wszystkim na siebie. Na oglądamy się wstecz. Skupiamy się nad własną pracą na treningu. Chcemy przenosić to później na mecz. Znamy swoją wartość.”

Czy Team Sport Hejnał Kęty jest przygotowany organizacyjnie i sportowo na walkę o dobre miejsca w V lidze?

,,Zaczęliśmy budowę zespołu w styczniu. Myśleliśmy wtedy nie tylko o awansie, ale o grze w V lidze. Chodzi tu o grę  nie o przysłowiową pietruszkę. Trener i zawodnicy są odpowiedzialni za wynik sportowy, a zarząd oraz ludzie związani z Hejnałem za aspekty organizacyjne. Mają tego świadomość działając prężnie i z oddaniem na rzecz ukochanego klubu. Jest jeszcze kwestia najważniejsza-kibice, bez których nie sposób wyobrazić sobie klubu z Kęt. Tym wszystkim osobom należy się szacunek i podziękowania. To od nas wszystkich zależy to,  jak zapiszemy nową kartę w historii Teamu Sportu Hejnału Kęty.”

Czy wasi kibice mogą spodziewać się zmian w kadrze podczas przygotowań do nowego sezonu?

,,Nie mam w planach zmian kadrowych. Zespół budowany jest z myślą o grze w V lidze od stycznia. Dołączymy do kadry naszych najzdolniejszych juniorów. Nie tylko chodzi tu o wymóg gry młodzieżowcami. Myślimy o przyszłości.”

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
 
Aukcje dla Nikolki Kurpas
Grupa Publiczna · 1233 członków
Dołącz do grupy
https://www.siepomaga.pl/aukcjedlanikolki Aukcje dla Nikolki Kurpas to grupa ludzi wymieniających się przedmiotami i usługami, podczas zabawy po zako...
 
. . . . . . . . . . . . . . .
This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

Log in as an administrator and view the Instagram Feed settings page for more details.

. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa