LKS Rajsko z kompletem punktów po trzech kolejkach

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   29 sierpnia 2015 23:51

LKS Rajsko wygrał z Przeciszovią Przeciszów 4:0. Póki co, główny kandydat do awansu realizuje plan, zdobywając komplet punktów po trzech kolejkach.

W pierwszej połowie mecz był wyrównany. Gola w tej części spotkania zdobyli gospodarze. W 7. minucie Jasiński otrzymał prostopadłe podanie od Bąka i podciął piłkę nad bramkarzem.

Kolejne bramki padły w drugiej połowie. W 60. minucie drugi raz w tym spotkaniu asystę na swoje konto zapisał Bąk. Jego dośrodkowanie z lewej strony, celnym strzałem głową wykończył Janusik. Gospodarze mogli dojść rywala na jedną bramkę, ale rzutu karnego nie wykorzystał Matla.

W 75. minucie było 3:0 dla klubu z Rajska. Prowadzenie gospodarzy podwyższył Jasiński. Ten sam zawodnik ustalił wynik spotkania. Do piłki dogranej z lewego skrzydła przez jednego z piłkarzy LKS Rajsko doszedł Hankus. Piłkarz wyłożył futbolówkę byłemu zawodnikowi Brzeziny Osiek, a ten dopełnił formalności.

– W pierwszej połowie zagraliśmy słabo. W drugiej wydawało się, że mecz się ożywi. Przede wszystkim spodziewaliśmy się tego po dwóch żółtych kartkach otrzymanych przez Mateusza Mędrysę. W końcówce jednak goście opadli z sił, a my przypieczętowaliśmy zdobycie trzech punktów – powiedział Grzegorz Pławny, trener LKS Rajsko.

– Przegraliśmy za wysoko. W pierwszej połowie nie graliśmy źle. W drugiej chcieliśmy gonić wynik. Odkryliśmy się jednak, a to kosztowało nas utratę drugiego gola. Momentem, który zdecydował o tym, że się podłamaliśmy i nie rywalizowaliśmy jak równy z równym, był rzut karny niewykorzystany przez Matlę – powiedział Krzysztof Barcik, trener Przeciszovii Przeciszów.

Sobota 29 sierpnia LKS Rajsko – Przeciszovia Przeciszów 4:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Jasiński (7.), 2:0 Janusik (60.), 3:0 Jasiński (75.), 4:0 Jasiński. Matla (Przeciszovia) nie wykorzystał rzutu karnego.

LKS Rajsko: Kołacz, Knapik, Skrzypek, Mateusz Mędrysa (czerwona, w konsekwencji dwóch żółtych), Zimnal, Jędrusik, Ryś, Janeczko, Janusik, Jasiński (80. Michał Mędrysa), Bąk (75. Hankus) . Trener: Grzegorz Pławny.

Przeciszovia Przeciszów: Kościelnik, Hutny, Dzidecki, Błaszak, Niedziela, Pawela (65. Michałek), Nowak, Mycyk, Płonka (60. Samek), Tobik, Matla. Trener: Krzysztof Barcik.