LKS Rajsko wywiózł z Brzeszcz trzy punkty

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   23 sierpnia 2015 18:46

LKS Rajsko wygrał z Górnikiem 2:1. Mecz odbył się na boisku spadkowicza z V ligi.

W pierwszej połowie lepiej na boisku radzili sobie goście. To oni prowadzili grę i szukali okazji do zaatakowania rywali. Pierwszą groźną akcję przeprowadzili jednak gospodarze. W 8. minucie D. Jędrusik uderzył z szesnastu metrów. Piłka odbiła się od jednego z zawodników zespołu przyjezdnych. Kołacz nie dał się zaskoczyć. W 9. minucie do futbolówki dośrodkowanej z rzutu rożnego przez Janeczkę doszedł Skrzypek i strzałem głową pokonał Tana.

Po strzeleniu gola goście grali spokojniej. Piłkarze Górnika starali się nawiązać równorzędna walkę z faworytem spotkania. W 20. minucie LKS Rajsko przeprowadził kontrę. Jasiński dograł piłkę z lewej na prawą stronę. Janusik oddał strzał, ale futbolówka minimalnie minęła bramkę. W 32. minucie lewym skrzydłem zaatakował Zimnal. Piłkarz klubu z gminy Oświęcim wrzucił piłkę w pole karne. Tan z trudem wybronił strzał głową K. Jędrusika. W 42. minucie po wyrzucie z autu jednego z piłkarzy gości piłkę przejął Janusik. Po wymanewrowaniu rywala zagrał futbolówkę przed bramkę, a celnym strzałem z pięciu metrów popisał się Jasiński.

W drugiej połowie gra była bardziej wyrównana. W 63. minucie prawym skrzydłem zaatakował Waluś. W końcowej fazie akcji dograł on piłkę w pole karne, a skuteczny strzał głową oddał Brańka. Gospodarze chcieli wyrównać, ale to goście stwarzali zagrożenie pod bramką przeciwnika. W 75. minucie Janeczko podał Janusikowi, lecz ten drugi nie znalazł sposobu na Tana. W 86. minucie na dobrą pozycję wyszedł Jasiński, ale nie znalazł sposobu na bramkarza Górnika.

– Przez większą część spotkania graliśmy spokojnie i kontrolowaliśmy przebieg wydarzeń na boisku. Później za bardzo się rozluźniliśmy i popełniliśmy błąd, który kosztował nas nerwową końcówkę – powiedział Grzegorz Pławny, trener LKS Rajsko.

– W pierwszej połowie graliśmy zbyt defensywnie. W drugiej odsłonie radziliśmy sobie zdecydowanie lepiej – powiedział Paweł Kaim, trener Górnika Brzeszcze.

Sobota 22 sierpnia Górnik Brzeszcze – LKS Rajsko 1:2 (0:2)
Bramki: 0:1 Skrzypek (9.), 0:2 Jasiński (42.), 1:2 Brańka (63.)

Górnik Brzeszcze: Tan, Czerwik (83. Drabczyk), Sojka, Wrona (żółta), D. Jędrusik, Brańka, Waluś, Michalik (60. Dziuga), Szewczuk, Salepa (żółta, 83. Ulczok), Andreas. Trenerzy: Paweł Kaim i Krystian Paszek.

LKS Rajsko: Kołacz, Knapik, Skrzypek, Trawkowski, Zimnal, Bąk, K. Jędrusik, Janeczko (żółta), Hankus (78. Wanat), Janusik (90+ Michał Mędrysa), Jasiński. Trener: Grzegorz Pławny.