LKS Rajsko wysoko przegrał w Pcimiu, ale wcale nie musiał

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   21 listopada 2020 20:18

LKS Rajsko przegrał w Pcimiu z Pcimianką 1:4. Wcale tak nie musiało być, bo przyjezdni wykonywali dwa rzuty karne.

W 2. minucie z prawej strony piłkę w pole karne dorzucił Onwudi. Po uderzeniu głową Luberda piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła za linię bramkową. W 15. minucie Banik chciał dorzucić futbolówkę w szesnastkę. Z podania powstał strzał, po którym gospodarze cieszyli się ze strzelonego gola.

W 35. minucie przyjezdni strzelili bramkę kontaktową. Z prawego skrzydła podał Senkowski. Skuteczny strzał z bliska zaprezentował Warzecha. W 41. minucie LKS Rajsko mógł wyrównać. Po rzucie rożnym faulowany był Senkowski. Z wapna uderzył Sieczko. Strzał był jednak zbyt lekki, by zaskoczyć bramkarza. Później Piwowar otrzymał futbolówkę od Matlaka. W sytuacji na sam znalazł sposób na golkipera. Sędzia gola nie uznał.

W 72. minucie po błędzie obrony drużyny z Rajska bramkę strzelił Pandyra. W 87. minucie zdaniem sędziego w polu karnym faulowany był Durnaś. Do drugiej jedenastki dla gości podszedł Senkowski. Futbolówka po jego uderzeniu odbiła się od słupka. W doliczonym czasie gry na 4:1 trafił Kolbiarz.

,,Mogło być lepiej, ale wracamy z Pcimia z wysoką porażką. Tak to bywa w piłce, że czasami wynik ma się nijak do przebiegu meczu. Mogliśmy spokojnie pokusić się o punkty. Takiej niefrasobliwości w obronie i niewykorzystanych rzutów karnych piłka nie wybacza” – powiedział Mariusz Wójcik, trener LKS Rajsko.

Sobota 21 listopada Pcimianka Pcim – LKS Rajsko 4:1 (2:1)
Bramki: 1:0 Luberda (2), 2:0 Banik (15.), 2:1 Warzecha (35.), 3:1 Pandyra (72.), 4:1 Kolbiarz (90+3). W 41. minucie Sieczko (LKS Rajsko) nie wykorzystał rzutu karnego. W 87. minucie Senkowski (LKS Rajsko) nie wykorzystał rzutu karnego.

Pcimianka Pcim: Jękot, Moniak, G. Chlebda, Morawski, Lucky Friday, Luberda (65. B. Chlebda), Mizera, D. Pandyra ( 78. Kolbiarz), Sołtys (82. Dziadkowiec), Piekarczyk (75. Onwudi) – Banik (60. Poniedziałek).

LKS Rajsko: Gielarowski, Sieczko (72. Kowalik), Żyła, Welber, Durnaś, Mika (72. Ryś), Matlak, Czarnik, Formas (46. Piwowar), Senkowski, Warzecha (65. Frączek). Trener: Mariusz Wójcik.