LKS Rajsko rzutem na taśmę zdobywa trzy punkty

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   29 października 2015 00:50

LKS Rajsko przegrywał w Malcu ze Zgodą 0:2, ale ostatecznie wygrał 3:2.

Przez cały mecz grę prowadzili goście. Gospodarze czekali na okazję na skontrowanie rywali. Niespodziewanie pierwsi gola zdobyli zawodnicy Zgody.

W 12. minucie z lewego skrzydła dośrodkowywał Płonka. Piłkę podbił jeden z piłkarzy LKS Rajsko. Do futbolówki doszedł Chwierut, który strzałem z powietrza z 11 metrów na dalszy słupek otworzył wynik spotkania. W 65. minucie było 2:0 dla klubu z Malca. Płonka przeprowadził akcję prawą stroną i wystawił piłkę wzdłuż linii bramkowej. Ustawiony pięć metrów od bramki Lekki nie pomylił się i strzelił gola.

Taki stan rzeczy podrażnił faworyta, który rzucił się do dynamiczniejszych ataków. W 77. minucie Jasiński doszedł do piłki dośrodkowanej przez Bąka i strzałem głową skierował ją do siatki. W 83. minucie Bąk zamienił dobrą wrzutkę swojego kolegi z drużyny z rzutu rożnego i wyrównał stan rywalizacji. W doliczonym czasie gry szalę zwycięstwa na stronę LKS Rajsko przechylił Janusik.

– Nastawiliśmy się na obronę i kontry. Zaczęło się dobrze. Szkoda, że nie wytrzymaliśmy do końca – powiedział Andrzej Tomala, trener Zgody Malec.

– Cały czas trwał nasz napór. Daliśmy się jednak trafić po kontrach. Sytuacji mieliśmy sporo. Często zawodziło ostatnie podanie. Po stracie gola na 2:0, rzuciliśmy się na rywala z dwojoną siłą. To się opłaciło i wymęczyliśmy zwycięstwo – powiedział Grzegorz Pławny, trener LKS Rajsko.

Zgoda Malec – LKS Rajsko 2:3 (1:0)
Bramki: 1:0 Chwierut (12.), 2:0 Lekki (65.), 2:1 Jasiński (77.), 2:2 Bąk (83.), 2:3 Janusik (90.)

Zgoda Malec: Gibas, Sokół, W. Klęczar, Drebszok, Krawczyk, Hałat, Lekki, Szafrański, Chwierut, Woźniak (75. J. Płonka), Płonka. Trener: Andrzej Tomala.

LKS Rajsko: Jarosz, Ryś (60. Hankus), Mateusz Mędrysa, Skrzypek, Zimnal, Czarnik, Jędrusik, Janeczko, Bąk, Jasiński, Janusik. Trener: Grzegorz Pławny.