LKS Rajsko rozgromił outsidera – FOTO

0 Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   1 kwietnia 2019 01:00

LKS Rajsko podejmował u siebie drużynę, która z tych jeszcze grających zajmuje ostatnie miejsce – Sosnowiankę Stanisław Dolny. W tym spotkaniu o niespodziance nie mogło byc mowy.

Gospodarze od początku do końca dominowali. Gra cały czas toczyła się na połowie przeciwnika.

LKS Rajsko strzelanie rozpoczął w 4. minucie. Bramkarza na raty pokonał Brańka. W 12. minucie Senkowski uderzył z trzech metrów, ale skiksował. W kolejnych minutach ten zawodnik był jednak skuteczniejszy. W 18. minucie sędzia zarządził rzut karny za rękę w polu karnym piłkarza drużyny przyjezdnej. Jego pewnym egzekutorem okazał się Sieczko.

W 33. minucie Senkowski dobił strzał Skiernika i było 3:0. Pięć minut później Piskorz ze stoickim spokojem wymanewrował dwóch obrońców i bramkarza i skierował futbolówkę do siatki. Ten sam sportowiec ustalił wynik pierwszej połowy na 5:0.

Gospodarze nie mieli zamiaru poprzestawać na pięciu trafieniach. W 60. minucie Brańka zagrał wzdłuż bramki do Rysia, a ten przyjął piłkę i znalazł sposób na bramkarza. W 70. minucie Brańka zagrał podobnie, ale tym razem podawał nie górą, a po ziemi. Formalności drugi raz z rzędu dopełnił Ryś.

W 74. minucie Bąk otrzymał prostopadłe podanie od kolegi z drużyny a zarazem swojego podopiecznego i nie zmarnował sytuacji sam na sam z golkiperem. W 75. minucie w bramce Sosnowianki stanął Kapuściński. Wpuścił piłkę do siatki w pierwszej akcjji, choć miał ją na ręce. Strzelał Senkowski. W 83. minucie jeden z piłkarzy LKS Rajsko wycofał piłkę z lewego skrzydła do Rysia, który trzeci raz wpisał się na liste strzelców. Wynik meczu ustalił Brańka. Przy tym golu asystował Ogórek.

Niedziela 31 marca LKS Rajsko – Sosnowianka Stanisław Dolny 11:0 (5:0)
Bramki: 1:0 Brańka 4., 2:0 Sieczko rzut karny 18., 3:0 Senkowski 33., 4:0 Piskorz 38., 5:0 Piskorz 43. 6:0 Ryś 60.., 7:0 Ryś 70., 8:0 Bąk 74., 9:0 Senkowski 75., 10:0 Ryś 83., 11:0 Brańka 84.

LKS Rajsko: Kołacz, Sieczko (46. Ochman), Zimnal (25. Skiernik), Welber (60. Ogórek żółta), D. Jędrusik, Matlak (46.  Ryś), Czarnik, Mika, Brańka, Senkowski, Piskorz (60. Bąk). Trener: Grzegorz Bąk.

Sosnowianka Stanisław Dolny: Pachel (75. Kapuściński), Gawron, Wojtaszek, Mamcarczyk (65. Batko), Pałac, Hachlowski, Sz. Szydłowski, Michalec, Kozik, Pacut, K. Szydłowski (62. Sikora).