LKS Rajsko przegrał z Victorią

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   23 marca 2022 11:26

LKS Rajsko przegrał na wyjeździe z Victorią 1918 Jaworzno 1:4. Był to mecz pierwszej kolejki rundy wiosennej.

W 11. minucie po rzucie rożnym wykonywanym przez Fahrenholda bramkarz LKS Rajsko tak niefortunnie próbował piąstkować piłkę, że skierował ją do własnej bramki.

Przyjezdni wyrównali minutę później. Po faulu na Formasie sędzia zarządził rzut karny. Wykorzystał go Mika. W 32. minucie zawodnicy LKD Rajsko stracili piłkę i narazili się na kontrę rywali. Żmuda zszedł do środka i oddał strzał zza pola karnego lewą nogą w samo okienko. Podobnie padła bramka na 3:1. Majka wykorzystał sytuację na sam z golkiperem.

W 55. minucie było 4:1. Po rzucie rożny i wybiciu futbolówki na 16 metr ładnie i precyzyjnie z woleja uderzył Suwaj.

„ Nasi zawodnicy mieli dziś senne podejście do meczu. Wygrała ta drużyna, której bardziej na zwycięstwie zależało. Szybko stracone gole  ustawiły mecz. Później staraliśmy się atakować pozycyjnie, ale nic z tego nie wyszło” – powiedział Krzysztof Zarzycki, trener LKS Rajsko.

Niedziela 20 marca Victoria 1918 Jaworzno – LKS Rajsko 4:1 (3:1)
Bramki: 1:0 Fahrenhold (11.), 1:1 Mika rzut karny (13.), 2:1 Żmuda (32.), 3:1 Majka (44.), 4:1 Suwaj (55.)

Victoria 1918 Jaworzno: Cieślik,  Gajda, Gieroń, Nowak (65. Kominiak), Fahrenhold, Kazek, Tora, Śmigaj, Żmuda, Majka (65. Borek), Suwaj (77. Gembala).

LKS Rajsko: Kulczyk, Sieczko, Kowalik, Żyła, Ogórek, Ryszka (85. Gandurski), Lichota, Mika, Formas, Wykręt, Arfa. Trener: Krzysztof Zarzycki.