LKS Rajsko od wczoraj świętuje awans do V Ligi

0 Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   15 czerwca 2018

Skawa Podolsze zgłosiła do oświęcimskiego podokręgu rezygnacje z gry w sobotnim meczu z LKS Rajsko. Oznacza to oficjalny awans klubu z gminy Oświęcim do V Ligi.

Podopieczni Grzegorza Bąka byli już prawie pewni awansu. Ostatni krok w tym kierunku mieli zrobić w sobotę w spotkaniu ze spadkowiczem z Podolsza. Do meczu jednak nie dojdzie. Zarząd Skawy przesłał do podokręgu oświęcimskiego wiadomość e;mail o tym, że nie przystąpi do tego spotkania.

,,Kontaktowaliśmy się z kontuzjowanymi zawodnikami. Niestety nie są w stanie zagrać. Do tych, którzy wcześniej byli poszkodowani, doszli nowi. Zostało siedmiu piłkarzy mogący wystąpić. Stwierdziliśmy, że ma sensu jechać  na mecz z taką kadrą.’’ – powiedział Bogusław Bartula, prezes Skawy Podolsze.

Teraz wszyscy związani z LKS Rajsko mogą świętować. Przypomnijmy, że kilka lat temu działacze tego klubu nosili się z zamiarem rozwiązania drużyny seniorów. Później pomocy udzielił Mariusz Sibik, właściciel jednej z firm z gminy Oświęcim. Do Rajska przyszli znani, lokalni piłkarze. Przed sukcesem z obecnego sezonu zespół z niewielkiego sołectwa miał pięć podejść do awansu. Przegrywał jednak rywalizację kolejno z Górnikiem Brzeszcze, Sołą II Oświęcim, LKS Bobrek, LKS Jawiszowice, Zatorzanką Zator.

W obecnym sezonie LKS Rajsko miał dwóch głównych rywali. Byli nimi Team Sport Hejnał Kęty i Górnik Brzeszcze. Po rundzie jesiennej główni bohaterowie tego tekstu mieli cztery punkty straty do pierwszego z nich. Początek drugiej rundy był dla podopiecznych Grzegorza Bąka bardzo udany. Rywale gubili punkty. Team Sport Hejnał po falstarcie osiągał dobre wyniki. Serię wygranych miał też Górnik. W bezpośrednich pojedynkach między głównymi kandydatami LKS Rajsko nie odnosił dobrych wyników. Jeśli weźmiemy pod uwagę mecze tylko pomiędzy tymi drużynami, to byliby na trzecim miejscu. Jak się jednak okazało o ich awansie zdecydowały wyniki meczów z drużynami z niższych miejsc w tabeli.

,,Przed sezonem dokonaliśmy ważnej zmiany. Wprowadziliśmy do drużyny trzech młodych, uzdolnionych zawodników.  Kacper Matlak, Edmund Raźniak, Dawid Welber byli dużymi wzmocnieniami. Udało nam się bardzo dobrze połączyć młodzieńczy zapał z doświadczeniem reszty drużyny. Dziękuję zawodnikom, ale przede wszystkim sponsorowi – Mariuszowi Sibikowi, działaczom klubu i Grzegorzowi Pławnemu, który nam pomagał” – powiedział Grzegorz Bąk.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .Archiwa