LKS Piotrowice rozgromił Koronę

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   7 października 2016 12:48

LKS Piotrowice wygrał z Koroną Harmęże 6:1.

Pierwsi bramkę zdobyli goście. Po podaniu kolegi z drużyny piłkę w siatce umieścił Tyran. Stało się to w 20. minucie. To był jednak koniec radosnych chwil zespołu z gminy Oświęcim w tym spotkaniu. W 30. minucie rzut wolny z 20 metrów precyzyjnie wykonał Piotr Frączek. W 40. minucie zupełnie niepotrzebnie strzelc gola na 0:1 brutalnie sfaulował piłkarza z LKS Piotrowice. Tyran musiał zejsć z boiska, a jego ekipa do końca meczu grała w osłabieniu. Za to przewinienie piłkarz będzie pauzował przez dwie kolejki.

W tym momencie inicjatywę przejęli gospodarze, a ich przewaga rosła z minuty na minutę. Na bramki kibice musieli poczekać do drugiej połowy. W 48. minucie po dośrodkowaniu z lewej strony jednego z piłkarzy drużyny z Piotrowic gola głową zdobył Figura. W 60. minucie Piotr Frączek chciał dośrodkować futbolówkę w pole karne  z lewego skrzydła. Prezesowi klubu z gminy Przeciszów przypadkowo wyszedł strzał, po którym piłka znalazła się w siatce.

W 65. minucie Figura rozegrał akcję „z klepki” z defensorem swojego zespołu zakończył ją skutecznycm strzałem. W 72. minucie do wrzuconej z prawego skrzydła piłki doszedł Grzybek. Piłkarz przyjął piłkę i dobrym uderzeniem pokonał bramkarza Korony. W 76. minucie M. Frączek zagrał prostopadłą piłkę do Figury, a ten nie zmarnował sytuacji jeden na jeden z Pastuszką.

Sobota 1 października LKS Piotrowice – Korona Harmęże 6:1 (1:1)
Bramki: 0:1 Tyran (20.), 1:1 Piotr Frączek (30.), 2:1 Figura (48.), 3:1 Piotr Frączek (60.), 4:1 Figura (65.), 5:1 Grzybek (72.), 6:1 Figura (76.)

LKS Piotrowice: Ratajczak, Piotr Frączek, Paweł Frączek, Kościelnik, Czerwik (77. Stolarczyk), S. Rogalski, Maciej Frączek, Miłosz Frączek, Merta, Grzybek (73. Miętka), Chachuła (46. Figura). Trener: Krzysztof Barcik.

Korona Harmęże: Pastuszek, P. Forma, Glaba (46. Ciborowski), Madeja, Majewski, Podbiał, Rochowiak, Skiernik (70. Dydak), Stępień (46. A. Forma), Tyran (40. czerwona bezpośrednia, pauza na dwa mecze), Zieliński. Trener: Sławomir Odrobiński.