LKS Piotrowice blisko pewnego utrzymania

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   15 czerwca 2021 10:50

LKS Piotrowice wygrał u siebie z Solavią Grojec 5:3 i jest bardzo blisko pewności utrzymania w Keeza A Klasie.

W 40. minucie bramkę zdobyli przyjezdni. Kubajczyk wykorzystał to, że obrońca rywali się poślizgnął. Odpowiedź gospodarzy była szybka. Rzut wolny wykonywał Piotr Frączek, a gola zdobył Marsowicz.

Kolejne bramki padły w drugiej połowie. W 52. minucie po dośrodkowaniu Koconia strzałem głową bramkarza pokonał Miętka. Trzy minuty później Goc doszedł do wrzuconej przez kolegę z zespołu futbolówki i wyrównał stan rywalizacji.

W 68. minucie przyjezdni prowadzili. Walus zagrał do środka. Na listę strzelców wpisał się D. Płonka. W 72. minucie znów był remis. Ortman wszedł w pole karne i wyłożył piłkę Hałatka, który skierował ją do pustej bramki. W 75. minucie Hałatek otrzymał podanie od kolegi z zespołu i wygrał pojedynek jeden na jeden z golkiperem. W 89. minucie był ważny moment w przygodzie piłkarskiej Marszałka. Szesnastolatek debiutował w seniorskiej drużynie. Precyzyjnie strzelił głową po wrzutce z rzutu rożnego Koconia.

„Jesteśmy blisko sukcesu, ale musimy być czujni. Walczymy dalej” – powiedział Piotr Frączek, grający prezes LKS Piotrowice.

Niedziela 13 czerwca LKS Piotrowice – Solavia Grojec 5:3 (1:1)
Bramki: 0:1 Kubajczyk (40.), 1:1 Marsowicz (42.), 2:1 Miętka (52.), 2:2 Goc (55.), 2:3 D. Płonka (68.), 3:3 Hałatek (72.), 4:3 Hałatek (75.), 5:3 Marszałek (89.)

LKS Piotrowice: Figura, Rogalski, Marsowicz, Kościelnik, Paweł Frączek, M. Frączek, Piotr Frączek, Antecki (80. Marszałek), Ortman, Kocoń, Miętka (60. Hałatek). Trener: Jarosław Chowaniec.

Solavia Grojec: Kołacz, Chowaniec, B. Smolarek, M. Kozieł, Goc, Krężel, Mroczek, Wołek, Kubajczyk (65. D. Płonka), S. Kozieł, G. Smolarek (50. Walus). Trener: Daniel Płonka.