LKS Palczowice wygrał w Głębowicach

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   27 sierpnia 2021 14:59

LKS Palczowice wygrał na wyjeździe z LKS Głębowice 4:2. Był to mecz pierwszej kolejki Keezy B Klasy.

W 25. minucie sędzia podyktował rzut karny dla przyjezdnych. Wykorzystał go Folga.  W 34. minucie Cienkosz uruchomił prostopadłym podaniem Kołaczka, a ten pokonał bramkarza. W 45. minucie po rzucie rożnym bramkę strzałem głową zdobył R. Nowak.

W 65. minucie Kowalczyk doszedł do piłki odbitej od obrońcy i skutecznie dobił strzał kolegi z zespołu. W 75. minucie Domasik oddał precyzyjny strzał z 25 metrów. W 78. minucie piłkę Cienkosz zagrał do P. Folgi. Ten przekierował ją do Scąbra, który wpisał się na listę strzelców.

„Szkoda rzutu karnego za faul na W. Brońce niewykorzystanego przez Nowaka. U nas jest sporo nowych twarzy. Zagraliśmy tylko jeden sparing. Przeciwnik miał wyćwiczonych wiele elementów. Mecz ustawiła czerwona kartka Zająca w 28. minucie. Była zasłużona ale przypadkowa. Mecz był wyrównany” – powiedział Mariusz Skiernik, trener LKS Głębowice.

„Cieszą nas trzy punkty. Na początku graliśmy dobrze, a potem chaotycznie. Dużo pomógł nam bramkarz. Mieliśmy jeszcze inne sytuacje do strzelenia gola. Dużo pracy przed nami” – powiedział Patryk Cienkosz, grający trener LKS Palczowice.

Niedziela 22 sierpnia LKS Głębowice – LKS Palczowice 2:4
Bramki: 0:1 Folga rzut karny (25.), 0:2 Kołaczek (34.), 1:2 R. Nowak (45.), 1:3 Kowalczyk (65.), 2:3 Domasik (75.), 2:4 Scąber (78.)

LKS Głębowice (wyjściowy): Czechowski, Zając (28. czerwona bezpośrednia), A. Domasik, Baranek, Zając, Wasztyl, Krawczyk, Sz. Wojtyła, Jaszczyk, W. Brońka, Nowak. Trener: Mariusz Skiernik.

LKS Palczowice: Nidecki, Hercog, Folga (85. Mruczek), Nowokuński, B. Kowalczyk, K. Kowalczyk (70. Zięcik), Molenda, Cienkosz, Miętka, Kołaczek (65. Scąber), Nowak. Trener: Patryk Cienkosz.