LKS Palczowice wygrał drugi raz z rzędu

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   25 października 2020 14:20

LKS Palczowice wygrał na wyjeździe z LKS Poręba Wielka 3:2. Dla przyjezdnych to druga wygrana z rzędu.

W 29. minucie na prowadzenie wyszli goście. Czopek zagrał prostopadle do Dzidka, a ten wykorzystał sytuacje jeden na jeden z bramkarzem. Cztery minuty później bramkarz obronił strzał Nideckiego. Z szesnastego metra skutecznie dobił Czopek.

W 54. minucie Węglarz przelobował golkipera i strzelił gola kontaktowego. W 65. minucie przyjezdni prowadzili dwiema bramkami. Po strzale Nideckiego i dobrej interwencji Dźwigońskiego próbował dobić Dzidek. Zdaniem sędziego był jednak nieprzepisowo powstrzymywany przez bramkarza. Jedenastkę skutecznie wykonał poszkodowany. W 74. minucie gospodarze doszli rywali na jeden punkt arbiter orzekł faul na Klamce. Gola strzałem z jedenastu metrów zdobył R. Sporysz.

,,Mieliśmy sporo sytuacji bramkowych. Ja sam nie wykorzystałem dwóch. Myślę, że z przebiegu gry sprawiedliwym wynikiem byłby remis” – powiedział Bartłomiej Stachura, grający trener LKS Poręba Wielka.

,,W pierwszej połowie byliśmy lepsi. Szkoda niewykorzystanych sytuacji. Na początku drugiej odsłony groźniejszy był rywal. Udało nam się wygrać. W końcówce mogliśmy podwyższyć nasze prowadzenie. Wygrana nas cieszy, ale wiemy, że musimy popracować jeszcze nad wieloma aspektami” – powiedział Patryk Cienkosz, grający trener LKS Palczowice.

Sobota 24 października LKS Poręba Wielka – LKS Palczowice 2:3 (0:2)
Bramki: 0:1 Dzidek (29.), 0:2 Czopek (33.), 1:2 Węglarz (54.), 1:3 Dzidek rzut karny (65.), 2:3 R. Sporysz rzut karny (74.)

LKS Poręba Wielka: Dźwigoński (85. czerwona kartka), Mączka, Stachura, Szczerbowski, Szwed, Klamka (75. Babiuch), Paluch, R. Sporysz (65. Teper), Pawlica, Ryś (15. Banach, 75. Brania), Węglarz. Trener: Bartłomiej Stachura.

LKS Palczowice: Nowokuński, Rokowski, Putowski, Folga, Nidecki, Zwierz (75. Cienkosz), Romanowski, Głąb (60. Nidecki), Dzidek, Czopek, Kołacz. Trener: Patryk Cienkosz.