LKS Jawiszowice zdobył punkt, chociaż przegrywał już 0:3

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   11 października 2020 17:44

LKS Jawiszowice zagrał w niedziele na wyjeździe z drugą drużyną Garbarni Kraków. Mecz skończył się remisem 3:3.

W 5. minucie sędzia zarządził rzut karny za faul Smoka na Wąsiku. Z 11 strzelił Zięba. Piłka po jego uderzeniu przeleciała obok słupka i wpadła do bramki. W 12. minucie było 2:0. Strzelec gola na 1:0 wykonał rzut wolny. W zamieszaniu podbramkowym piłkę w siatce umieścił Łaskoś.

W 16. minucie przyjezdni rozegrali składną akcję. Pierlak zagrał do D. Płonki. Ten odegrał ją Ściślakowi. Strzał tego ostatniego wybronił Frątczak. W 18. minucie rzut rożny wykonał Zięba. Bramkę strzałem głową na dalszy róg zdobył Wąsik.

Wydawało się, że jest już po meczu, a jedyną zagadką jest rozmiar zwycięstwa rezerw krakowskiego klubu. W 25. minucie pierwszego gola w tym spotkaniu zdobył zespół z gminy Brzeszcze. Po rzucie wolnym Ściślaka głową uderzył Korczyk. Piłkę przed siebie odbił bramkarz. Skutecznie dobił M. Płonka.

W 33. minucie obrońcy zablokowali strzał D. Płonki. Próbował poprawić Korczyk. Piłka trafiła w boczną siatkę. W 40. minucie bramkarz Garbarni II bardzo dobrze interweniował przy strzale Hermana. Przyjezdni nie rezygnowali z walki o dobry wynik. W 58. minucie Hałat podał do D. Płonki, a ten strzelił precyzyjnie na dalszy róg. W 62. minucie groźnie z szesnastki strzelił Kołton. Smok poradził sobie z tą próbą. W 80. minucie Korczyk podał do Sitki. Ten oddał pewny strzał zza pola karnego. Piłka przeleciała obok słupka i wpadła do bramki. W doliczonym czasie gry Wawak nie trafił do bramki z trzech metrów.

Niedziela 11 października Garbarnia II Kraków – LKS Jawiszowice 3:3 (3:1)
Bramki: 1:0 Wąsik rzut karny (5.), 2:0 Łaskoś (11.), 3:0 Wąsik (18.), 3:1 M. Płonka (25.), 3:2 D. Płonka (58.), 3:3 Sitko (80.)

Garbarnia II Kraków: Frątczak, Bzdyl (46. Paczka), Kolendowski, Kowalczyk (90. Cholewa), Łaskoś, Malik, Mielec, Wacławik, Wąsik, Zalejski (46. Kołton, 80. Dzierżak), Zięba (68. Kloc).

LKS Jawiszowice: Smok, Kabara, Zenon, M. Płonka, Pierlak, Ściślak (73. Gąsiorek), Herman, Sitko (85. Wawak), Hałat, D. Płonka (60. Jura), Korczyk. Trener: Przemysław Pitry.