LKS Jawiszowice zakończył pierwszą fazę sezonu remisem

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   16 maja 2021 21:07

Pewny grą w grupie mistrzowskiej grupy zachodniej IV Ligi LKS Jawiszowice zremisował u siebie z Orłem Piaski Wielkie 1:1.

W 3. minucie bramkarz Orła niepewnie złapał piłkę po tym, jak Gąsiorek przeprowadził indywidualną akcję, wymanewrował dwóch obrońców i uderzył na bramkę. W 52. minucie Hałat zagrał do D. Płonki, który odegrał do Korczyka. Strzał ostatniego z wymienionych okazał się niecelny.

Minutę później Korczyk przeprowadził indywidualną akcję,  którą zakończył precyzyjnym strzałem. Po upłynięciu kolejnych trzech D. Płonka faulował w polu karnym rywala. Bramkę strzałem z wapna zdobył Ciesielski. Gospodarze mieli sporą szansę na wygranie meczu, bo  w 72. minucie sędzia odgwizdał jedenastkę za faul na Hałacie. Strzał Hermana obronił Makowski.

Sobota 15 maja LKS Jawiszowice – Orzeł Piaski Wielkie 1:1 (0:0)
Bramki: 1:0 Korczyk (53), 1:1 Ciesielski (56.) W 72. minucie Herman (LKS Jawiszowice) nie wykorzystał rzutu karnego.

LKS Jawiszowice: Smok (42. E. Płonka), Pierlak, Radomski, Pitry, Sitko, Ściślak (75. Wawak), Kocemba, D. Płonka (55. Herman), Gąsiorek (65. M. Płonka), Hałat, Korczyk. Trener: Przemysław Pitry.

Orzeł Piaski Wielkie: Makowski, Kret, Jurek (Nienartowicz), Uwakwe, Tatarski, Krok, Sulima, Ciesielski, Wcisło, Feret (51. Janusik), Nwachukwu.