LKS Jawiszowice wygrał z Sokołem

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   21 marca 2022 10:59

LKS Jawiszowice odniósł drugie z rzędu, wiosenne, ligowe zwycięstwo. Tym razem pokonał u siebie 4:1 Sokół Kocmyrzów.

W 17. minucie po dośrodkowaniu w pole karne M. Płonki piłkę w samym okienku bramki umieścił Herman. W 32. minucie po długim wybiciu piłki przez bramkarza Assinor wymanewrował obrońcę i znalazł sposób na bramkarza.

W   72 minucie było 2:1. Po zagraniu M. Płonki i przedłużeniu głową Hałata, z gola cieszył się Korczyk. W 75. minucie jeden z zawodników LKS Jawiszowice dograł futbolówkę z bocznej strefy wzdłuż pola karnego. Korczyk uderzył w środek bramki. Futbolówka skozłowała przed bramkarzem i wpadła do siatki. Dwie minuty później Sitko zagrał do M. Płonki, a ten strzałem z woleja skierował piłkę pod poprzeczkę.

Niedziela 20 marca LKS Jawiszowice – Sokół Kocmyrzów 4:1 (1:1)
Bramki: 1:0 Herman (17.), 1:1 Assinor (32.), 2:1 Korczyk (72.), 3:1 Korczyk (75.), 4:1 M. Płonka (77.)

LKS Jawiszowice: Smok, Radomski, M. Płonka (80. Michalski), D. Płonka, D. Hałat, Zieliński, Korczyk, Herman, Pierlak, Pitry, Sitko (85. Wysogląd). Trener: Jarosław Płonka.

Sokół Kocmyrzów: Chillari, Cholewa, Gaweł, Guja (89. Brak), Kurnik, Orłowski (89. Targosz), Pietrzyk, Stec (77. M. Hałat), Romuzga, Zdebski (77. Stepankov), Assinor.