LKS Jawiszowice wygrał z Dalinem – FOTO

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   9 maja 2021 12:38

LKS Jawiszowice wygrał u siebie z Dalinem Myślenice i zrobił duży krok w kierunku grupy mistrzowskiej.

W 19. minucie sędzia zarządził rzut karny za faul na D. Płonka. Wykonał go Hałat, ale oddał niecelny strzał. W 48. minucie arbiter odgwizdał drugą jedenastkę. Tym razem Wyroba powstrzymał nieprzepisowo Hałata. Do jedenastki podszedł Herman i nie pomylił się.

W 56. minucie groźny strzał z 16 metrów oddał Wojtan. Bardzo dobra interwencja Smoka zażegnała niebezpieczeństwa gospodarzy. Trzy minuty później Gąsiorek przeprowadził akcję prawą stroną i dograł piłkę D. Płonki, który oddał precyzyjny strzał na dalszy róg. W 69. minucie strzelec gola na 2:0 dograł do M. Płonki, lecz ten w dobrej sytuacji strzelił minimalnie niecelnie.

Sobota 8 maja LKS Jawiszowice – Dalin Myślenice 2:0 (0:0)
Bramki: 1:0 Herman rzut karny (48.), 2:0 D. Płonka (59.) W 19. minucie Hałat (LKS Jawiszowice) nie wykorzystał rzutu karnego.

LKS Jawiszowice: Smok, Pierlak, Kocemba, Pitry, Sitko, Ściślak, Herman, Gąsiorek (55. Wawak), D. Płonka, M. Płonka (89. Wysogląd), Hałat. Trener: Przemysław Pitry.

Dalin Myślenice: Wyroba, Przetocki, Wojtan, Biel, Górecki, Tokarz, Rak (68. Burkat), Ostafin, Ayoub, Jędrzejewski, Sobolewski (74. Rusek).