LKS Jawiszowice wygrał z Beskidem

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   17 czerwca 2021 11:17

LKS Jawiszowice wysoko wygrał u siebie z Beskidem Andrychów 6:2.

W 4. minucie z 15 metra dograł Misiek. Wydawało się, że po strzale z dwóch metrów Różyckiego piłka musi znaleźć się w siatce, ale z linii wybił ją Sitko. Pięć minut później futbolówka po zagraniu Kołodzieja trafiła w słupek.

W 21. minucie wynik otworzyli gospodarze. Skutecznie rzut wolny z 20 metrów wykorzystał Ściślak. Po upłynięciu kolejnych dwóch minut Gąsiorek podał prostopadle do D. Płonki, a ten pokonał bramkarza strzałem na dalszy róg. W 27. minucie Hałat skierował piłkę do Korczyka, ale strzał tego drugiego był minimalnie niecelny.

W 37. minucie było 3:0. Rzut rożny wykonał Ściślak. Do piłki najwyżej wyskoczył Pitry i zdobył gola. W 39. minucie Smok wybił futbolówkę zagraną przez zawodnika Beskidu. Doszedł do niej Misiek i strzelił tak, że przeleciała nad bramkarzem i wpadła do siatki.

W 54. minucie prostopadle za obrońców podał Ściślak. Gąsiorek wymanewrował golkipera i skierował piłkę do Hałata. Ten nie miał problemów ze skierowaniem jej do pustej bramki. W 78. minucie Korczyk bardzo dobrą, zakończoną precyzyjnym strzałem przeprowadził Korczyk. W końcówce goście zdobyli drugą bramkę. W zamieszaniu podbramkowym najlepiej zachował się Mizera.

Środa 16 czerwca LKS Jawiszowice – Beskid Andrychów 6:2 (3:1)
Bramki: 1:0 Ściślak (21.), 2:0 D. Płonka (23.), 3:0 Pitry (37.), 3:1 Misiek (39.), 4:1 Hałat (54.), 5:1 D. Płonka (70.), 6:1 Korczyk (78.), 6:2 Mizera (80.)

LKS Jawiszowice: Smok (75. E. Płonka), Pierlak, Radomski, Pitry, Sitko, Ściślak, Kocemba (77. Kabara), D. Płonka,  Gąsiorek (75. Wysogląd), Hałat, Korczyl. Trener: Przemysław Pitry.

Beskid Andrychów: Zaremba, Marczyński, Groń, Kapera, Moskała, Kasiński (83. Balonek), Sobala (85. Wronka), Kaczmarczyk (czerwona za dwie żółte),  Kołodziej (70. Balon),  Misiek (60. Mizera), Różycki.