LKS Jawiszowice wygrał. Pierwszy gol Zenona

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   2 września 2020 19:21

LKS Jawiszowice wygrał 2:0 z Clepardią Kraków. W tym meczu swojego pierwszego gola w barwach klubu z gminy Brzeszcze strzelił Zenon.

W 19. minucie Pierlak wykonał rzut wolny. Piłka odbiła się od słupka. Doszedł do niej Korczyk, ale nie skierował jej do siatki. W 31. minucie Gumula zagrał do Sadowskiego, który oddał minimalnie niecelny skład. W 42. minucie w Kusia bardzo dobrze interweniował przy strzale nogą Hałata i dobitce głową Korczyka.

W 53. minucie również skutecznie bronił Smok. Strzałem z szesnastki próbował go zaskoczyć Sadowski. Dwie minuty później te Sadowski podał do Czekaja, a ten skierował futbolówkę do Apostolskiego. Jego próba była minimalnie niecelna. W rewanżu Hałat obsłużył dobrym podaniem Korczyka. Ten minął obrońców, lecz po jego strzale, piłka poszybowała nad poprzeczką.

W 73. minucie zdaniem sędziego w polu karnym faulowany był Hałat. Jedenastkę pewnie wykonał Pitry. W 79. minucie po rzucie rożnym gola sprytnym strzałem głową zdobył Zenon.

Niedziela 30 sierpnia LKS Jawiszowice – Clepardia Kraków 2:0 (0:0)
Bramki: 1:0 Pitry (73.), 2:0 Zenon (79.)

LKS Jawiszowice: Smok, M. Płonka, Pierlak, D. Płonka (70. Ściślak), Herman, Hałat, Zenon, Korczyk, Pitry, Gąsiorek (88. Sitko), Wawak (60. Jura). Trener: Przemysław Pitry.

Clepardia Kraków: Kusia, Bąk (77. Sarancha), Matyja, Chlebowski, Gumula (46. Pasternak), Kupiec, Próchno, Łucarz (75. Tracz), Czekaj (68. Bosak), Sadowski, Apostolski (66. Wiczkowski).