LKS Jawiszowice wygrał derby czwartoligowe z Unią

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   20 września 2022 14:29

W derbowym czwartoligowym meczu LKS Jawiszowice wygrał 5:2 z Unią Oświęcim.

W 9. minucie Gąsiorek wrzucił piłkę w pole karne. W zamieszaniu podbramkowym w zamieszaniu podbramkowym do siatki skierował ją Hałat. W 33. minucie Czapla wykorzystał błąd bramkarza. Wymanewrował  bramkarza i skierował piłkę do siatki.

W 55. minucie Gąsiorek zagrał dwójkową akcję z Korczykiem. Ten drugi zakończył ją skutecznym strzałem. W 59. minucie było 3:1. Gospodarze wykorzystali błąd obrony. Frączek uderzył precyzyjnie zza pola karnego na bliższy róg. W 75. minucie LKS Jawiszowice prowadził trzema bramkami. W polu karnym Szmidt faulował Korczyka. Gola z 11 metrów zdobył Hałat.

W 82. minucie przyjezdni zadali drugi celny cios w tym spotkaniu. Szewczyk dograł do Lewandowskiego, a ten skierował piłkę do siatki. Trzy minuty później Gąsiorek wykonał rzut rożny. Skutecznie główkował Korczyk.

„Byliśmy dużo bardziej zaangażowani i byliśmy lepsi. Mieliśmy więcej sytuacji. Cieszymy się z zwycięstwa” – powiedział  Jarosław Płonka, trener LKS Jawiszowice.

„Do 20. minuty przewagę miał rywal. Później my doszliśmy do głosu. Popełniliśmy bardzo duże błędy przy straconych bramkach. To były prezenty” – powiedział Andrzej Kirejczyk, kierownik drużyny Unii Oświęcim.

Niedziela 18 września LKS Jawiszowice – Unia Oświęcim 5:2 (1:1)
Bramki: 1:0 Hałat (9.), 1:1 Czapla (33.), 2:1 Korczyk (55.), 3:1 Frączek (59.), 4:1 Hałat rzut karny (75.), 4:2 Lewandowski (82.), 5:2 Korczyk (85.)

LKS Jawiszowice: Hamelko, Kocemba, Pitry, Liszka, Sitko, Czaicki, Frączek, Hałat, Dziedzic (46. Barański), Gąsiorek (80. Hankus), Korczyk (85. Karnia), Trener: Jarosław Płonka.

Unia Oświęcim: Maciejowski, Szmidt (78. Kateusz), K. Szewczyk, Snadny (60. Lewandowski), Lichota (60. Kaleta), Szcząber (78. Burda), Antkiewicz (89. Kikla), Wilczak, M. Szewczyk, Czarnik, Czapla. Trener: Marek Kołodziej.