LKS Jawiszowice strzelił pierwszy bramkę, lecz przegrał

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   8 sierpnia 2020 22:52

W pierwszej kolejce IV Ligi Grupy Zachodniej LKS Jawiszowice przegrał z Beskidem Andrychów 1:3. Mecz zaczął się jednak dobrze dla gości.

W 8. minucie sędzia zdecydował się na podyktowanie ,,jedenastki”. Wykorzystał ją Pitry. W 20. minucie Kołodziej wykonywał rzut wolny. Piłka dotarła do Różyckiego, który uderzył głową. Smok był na odpowiednim miejscu.

W 22. minucie gospodarze wyrównali. Po rzucie rożnym wykonywanym przez Moskałę w polu karnym wytworzyło się zamieszanie. Najlepiej w nim zachował się Różycki. W 28. minucie Smok bardzo dobrze interweniował pry strzale z 30 metrów Kołodzieja.

W 42. minucie Hałat podał do Korczyka. Ten minimalnie chybił. W 44. minucie kolejny raz z dobrej strony pokazał się bramkarz LKS Jawiszowice. Z 30 metrów z rzutu wolnego uderzył Sobala. W  50. minucie trójkową akcję Hałata, M. Płonki i D. Płonki niewiele niecelnym strzałem zakończył ten drugi.

W 53. minucie Moskała przerzucił futbolówkę z lewej na prawą stronę do Koima, a ten podał ją do Karcza, który przelobował Smoka. W 68. minucie do piłki wrzucanej  rzutu wolnego przez Moskałę doszedł Karcz i skierował ją do siatki. W 83. minucie dobrą okazję strzelecką miał Pitry, ale przerzucił piłkę nad poprzeczką.

Sobota 8 sierpnia Beskid Andrychów – LKS Jawiszowice 3:1 (1:1)
Bramki: 0:1 Pitry rzut karny (8.), 1:1 Różycki (22.), 2:1 Karcz (53.), 3:1 Karcz (68.)

Beskid Andrychów: Zaremba, Groń, Kapera, Tylek (żółta), Moskała, Koim (90. Zemła), Sobala (żółta), Kasiński, Karcz (90. Mizera), Kołodziej, Różycki (88. Budka).

LKS Jawiszowice: Smok, Pierlak (77. Jura), Kabara (żółta), Pitry, M. Płonka, Sitko (żółta), Herman, D. Płonka (77. Gąsiorek), Gibas (66. Wawak), Hałat, Korczyk. Trener: Przemysław Pitry.