LKS Jawiszowice skromnie, ale kolejny raz zwycięsko

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   11 kwietnia 2018 01:11

LKS Jawiszowice wygrał z Halniakiem Maków Podhalański 2:0.W 12. minucie Kobiałka wybił piłkę sprzed linii bramkowej po rzucie rożnym Szymonika i strzale Kuźnika. Dwie minuty później dobrze przy wybiciu z autu współpracowali Kuźnik i Tworek.  Futbolówka dotarła do Grabczyńskiego. Jego strzał głową obronili defensorzy. Mało brakowało do tego, by dobitka Kabary była skuteczna. Piłka zatrzymała się na słupku.

W 21. minucie znów gospodarze bardzo dobrze wykonali rzut z autu. Podanie Szymonika przegłówkował Grabczyński. Tą akcję precyzyjnym strzałem wykończył Herman.

Dominacja gospodarzy nie zmniejszała się. W 25. minucie sędzia uznał, że jeden z zawodników Halniaka zagrał ręką w polu karnym. Rzut karny wykonywał Herman. Bezbłędnie interweniował jednak Kobiałka.

W drugiej połowie kibice nie obejrzeli już wielu sytuacji bramkowych. Na gola się doczekali. W 48. minucie Herman wykorzystał dobre dośrodkowanie Szymonika i pokonał golkipera strzałem z 16 metrów.

Sobota 7 kwietnia LKS Jawiszowice – Halniak Maków Podhalański 2:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Herman (21.), 2:0 Herman (48.) W 25. minucie Herman nie wykorzystał rzutu karnego.

LKS Jawiszowice: Smok, Grabczyński, Nalepa, Herman, Tworek (żółta), Kabara, Gorzała (73. Rogala), Bednarczyk, Kuźnik, Szymonik (85. Wykręt), Pytlik (70. Hankus).

Halniak Maków Podhalański: Kobiałka, Raczek, Gruca, Bagnicki, Furman (80. czerwona za dwie żółte), Kraus, Bobek, Gruszeczka (46. ?), Zajda, Gałuszka, Kowalczyk.