LKS Jawiszowice rozstrzelał Zgodę

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   20 kwietnia 2016 00:36

LKS Jawiszowice rozgromił Zgodę Malec 7:1. Zespół z gminy Brzeszcze pokazał, że nie przypadkowo jest liderem A klasy.

W pierwszej kolejce rundy wiosennej podopieczni Jarosława Płonki zgubili dwa punkty w Witkowicach. Zgoda urwała komplet punktów  innemu klubowi walczącemu o awans, czyli LKS Gorzów.

Pierwsze minuty niedzielnego meczu pokazały, że pomylili się ci, którzy liczyli na niespodziankę w Jawiszowicach. Już w 2. minucie mogło być 1:0. Juszczyk dobrym wrzutem z autu uruchomił Korczyka. Ten przeprowadził indywidualną akcję, lecz piłka po jego strzale minęła spojenie bramki i nie wpadła do siatki. W 11. minucie S. Drebszok faulował najskuteczniejszego strzelca LKS Jawiszowice. Korczyk uderzył precyzyjnie z jedenastu metrów.

W 13. minucie indywidualną akcję przeprowadził Szymonik, ale w końcowej fazie minimalnie chybił. W 23. minucie Bartula obsłużył dobrym podaniem Szymonika. Ten minął bramkarza. Kiedy wydawało się, ze zdobycie gola, to już tylko formalność, futbolówkę wybił obrońca. W 30. minucie Korczyk zagrał piłkę na skrzydło do Szymonika. Ten drugi podał ją Adamczykowi, który oddał dobry strzał po ziemi z 10 metrów, podwyższając prowadzenie gospodarzy.

W drugiej połowie zawodnicy klubu z Jawiszowic nadal szukali szans na kolejne bramki. W 47. minucie indywidualną akcję zaprezentował Korczyk. Bramkostrzelny zawodnik umieścił piłkę w siatce strzałem na bliższy słupek. W 54. minucie było 4:0. Tworek dograł piłkę w szesnastkę Korczykowi. Piłkarz gospodarzy przyjął ją, a potem popisał się kolejnym swoim golem z przewrotki. Piątego gola zdobył Mazur. Otrzymał on piłkę od Tworka, przeszedł defensora Zgody i znalazł sposób na golkipera.

To nie było ostatnie słowo LKS Jawiszowice w tym spotkaniu. W 65. minucie ładnym i skutecznym strzałem z około 30 metrów D. Gibasa pokonał Adamczyk. W 73. minucie mało brakowało do tego, żeby S. Drebszok strzelił gola samobójczego po dośrodkowaniu Tworka. Minutę później goście zdobyli honorowego gola. Sędzia uznał, że Juszczyk faulował jednego z zawodników Zgody w polu karnym i podyktował jedenastkę. Jej skutecznym egzekutorem był K. Drebszok. Wynik spotkania na 7:1 ustalił w 77. minucie Mazur.

Niedziela LKS Jawiszowice – Zgoda Malec 7:1 (2:0)
Bramki: 1:0 Korczyk rzut karny (11.), 2:0 Adamczyk (20.), 3:0 Korczyk (47.), 4:0 Korczyk (54.), 5:0 Mazur (58.), 6:0 Adamczyk (65.), 6:1 K. Drebszok rzut karny (74.), 7:1 Mazur (77.)

Składy:
LKS Jawiszowice: Tlałka, Juszczyk, Nalepa, Węgrodzki, Kajor, Tworek (75. Jawor), Szymonik (65. Ochman), Migdałek, Adamczyk, Bartula (38. Kowalski), Korczyk (58. Mazur). Trener: Jarosław Płonka.

Zgoda Malec: D. Gibas, S. Drebszok, W. Krawczyk (55. K. Gibas), Nowak, Banasiak (63. K. Krawczyk), Szafrański, K. Drebszok, Chwierut, Kamil Hałat, Lekki, Płonka (84. Krzysztof Hałat). Trener: Andrzej Tomala.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .