LKS Gorzów wygrał na wyjeździe

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   26 października 2020 10:30

LKS Gorzów wygrał 3:2 z Sosnowianką Stanisław Dolny 3:2. Goście zafundowali sobie nerwówkę w końcówce.

W 34. minucie Cichoń zagrał prostopadle do Ząbka, a ten pokonał bramkarza strzałem z woleja. W 49. minucie Ząbek zagrał wzdłuż piątki. Cichoń wyprzedził rywali i oddał dobry strzał na dalszy róg.

W 83. minucie gospodarze doszli przeciwnika na jedną bramkę. Michalec otrzymał podanie z lewego skrzydła i znalazł sposób na bramkarza. W 90. minucie Ząbek i Cichoń przycisnęli obrońców Sosnowianki w polu karnym. Efektem tego był gol na 1:3. W doliczonym czasie gry po zagraniu ręką Opitka sędzia wskazał na wapno. Bramkę strzałem z 11 metrów zdobył Pacut.

,,Kontrolowaliśmy przebieg wydarzeń. Niepotrzebna była nerwówka w końcówce” – powiedział Maciej Kania, trener LKS Gorzów.

Niedziela 25 października Sosnowianka Stanisław Dolny – LKS Gorzów 2:3 (0:1)
Bramki: 0:1 Ząbek (34.), 0:2 Cichoń (49.), 1:2 Michalec (83.), 1:3 Ząbek (90.), 2:3 Pacut rzut karny (90+)

Sosnowianka Stanisław Dolny: Musiał, Żak, Mamcarczyk, Młynarczyk, Wojtaszek, Bosman, Hachlowski (Kowalówka), Konopka, Wcisło, Szydłowski (Michalec), Pacut.

LKS Gorzów: Adamus, Bodziony, Śliwiński, Opitek, Kaczmarczyk, Nędza, Pieczara, Dylowicz (70. Górski), Burda (55. Grodzki), Cichoń, Ząbek. Trener: Maciej Kania.