LKS Gorzów nie miał problemów z pokonaniem Skawy

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   1 października 2015 08:55

LKS Gorzów rozgromił w Podolszu Skawę. Gospodarze powoli wychodzą z kryzysu. W następnym meczu poprowadzi ich nowy trener.

Tym razem Skawa skompletowała skład. To jej jednak nie pomogło. Goście byli zespołem lepszym, wykorzystując przy tym przewagę fizyczną.

Wynik otworzył w 20. minucie Bodziony. Otrzymał on podanie od Cieciery i skierował futbolówkę pod poprzeczkę. Pięć minut później indywidualną akcję zaprezentował Wesecki. Wszedł on w pole karne i strzałem prawą nogą pokonał golkipera klubu z Podolsza. W 30. minucie z rzutu rożnego dośrodkowywał Górski, a celny strzał głową oddał Opitek. Prowadzenie podopiecznych Pawła Sidorowicza podwyższył w 35. minucie Kaczor.

W 60. minucie składną, drużynową akcję klubu z Gorzowa celnym strzałem wewnętrzną częścią stopy zakończył Bodziony. W 77. minucie Kaczor znalazł się w sytuacji jeden na jeden z Ł. Woźniakiem. Pomocnik uderzył mocno i strzelił gola na 0:6. W 83. minucie Pik otrzymał dośrodkowanie z prawej strony od Kaczora i dobrym strzałem z 25 metrów ustalił wynik spotkania.

Po tym spotkaniu trenerem Skawy został Andrzej Balon. Trener jest znany przede wszystkim z pracy z młodzieżą Unii Oświęcim. Prowadził też seniorów Astry Spytkowice.

– Tak się gra, jak się trenuje. Drużyna ostatnio nie pracowała nad formą, tak jak powinna, więc nie była przygotowana do tego spotkania. Rywale byli zdecydowanie lepsi fizycznie i dobrze grali w piłkę – powiedział Bogusław Bartula, prezes i trener Skawy Podolsze.

– Może nie zasłużyliśmy na aż tak wysoką wygraną, ale nie zmienia to faktu, że zagraliśmy dobrze i byliśmy zdecydowanie lepsi od przeciwnika – powiedział Paweł Sidorowicz, trener LKS Gorzów.

Sobota 24 września Skawa Podolsze – LKS Gorzów 0:7 (0:4)
Bramki: 0:1 Bodziony (20.), 0:2 Wesecki (25.), 0:3 Opitek (30.), 0:4 Kaczor (35.), 0:5 Bodziony (60.), 0:6 Kaczor (77.), 0:7 Pik (83.)

Skawa Podolsze: Ł. Woźniak, W. Kosowski (75. Szczygieł), W. Kluska, Serwatka, Banaszak, Zemła, T. Bartula (80. Fryc), R. Kluska (60. Wiecheć), Szczyżyca, K. Kosowski (75. Górny), Żmuda. Trener: Bogusław Bartula.

LKS Gorzów: Dziędziel – Ryszka, Opitek, Krzyśko, Wesecki (80. Rzeszowski) – Górski, Dylowicz (70. Kowalczyk), Kaczor, Waliczek – Cieciera, Bodziony (65. Pik). Trener: Paweł Sidorowicz.