LKS Bulowice wygrał z LKS Bobrek

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   24 października 2020 16:09

LKS Bulowice wygrał z LKS Bobrek 4:3. Spotkanie zainaugurowało sobotnie granie w ligach lokalnych w podokręgu oświęcimskim.

Wynik otworzył Michalak. Otrzymał prostopadłe podanie od Ruska. Po jego uderzeniu i rykoszecie od goniącego go rywala piłka wpadła do siatki. Wyrównał Hejnowski, który skierował futbolówkę do pustej bramki po zagraniu wzdłuż niej Biedy.

Gospodarze wyszli  na prowadzenie po rzucie karnym podyktowanym za faul na Michalaku i strzale Ruska. Prowadzenie klubu z gminy Kęty podwyższył Michalak. Strzelec gola na 1:0 wygrał pojedynek sam na sam z bramkarzem.

Niedługo po wznowieniu gry w drugiej połowie długim przerzutem z 30 metra popisał się Hejnowski. Strzał nie do obrony oddał Winiarski. Później do piłki wrzuconej z rzutu rożnego doszedł ustawiony na bliższym słupku Waligórski i zdobył gola na 4:2. W końcówce przyjezdni zdobyli trzeciego gola. Bieda zagrał do Winiarskiego, a ten znalazł sposób na bramkarza.

,,Straciliśmy trzy gole. Nasza defensywa zaprezentowała się jednak dobrze. Umiejętnie zatrzymywała ataki rywali. Wygraliśmy dzięki dobrym kontratakom” – powiedział Piotr Sobala, grający trener LKS Bulowice.

,,W pierwszej połowie straciliśmy trzy gole. Wtedy przeciwnik był lepszy. W drugiej odsłonie zdecydowanie przeważaliśmy i mieliśmy dużo sytuacji bramkowych. Sytuacje skomplikowała strata gola. Jestem zły, bo wiem, że po takiej grze i tylu sytuacjach mogliśmy choćby zremisować. Szkoda straty punktów” – powiedział Robert Saternus, trener LKS Bobrek.

Sobota 24 października LKS Bulowice – LKS Bobrek 4:3 (3:1)
Bramki: 1:0 Michalak, 1:1 Hejnowski, 2:1 Rusek rzut karny, 3:1 Michalak, 3:2 Winiarski, 4:2 Waligórski, 4:3 Winiarski

LKS Bulowice: Leśnik, M. Handy, Sobala, Nowak, Surma, Nalborczyk (75. Wysmołek), Waligórski, Matusiak, Pękala, Michalak, Rusek (90. S. Handy). Trener: Piotr Sobala.

LKS Bobrek: Chowaniec, Byrski, Waligóra, Rundzia (70. Łukaszka), Podbrożny, Hejnowski, Winiarski, Jamróz (65. Nowotarski), Hendzlik, Krawczyk (75. Niziołek), Bieda. Trener: Robert Saternus.