LKS Bulowice umocnił się na pozycji lidera B Klasy

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   26 września 2019 18:57

LKS Bulowice wygrał u siebie z Iskrą Brzezinka 3:1 w meczu drużyn przed nim niepokonanych.

W 6. minucie dośrodkowanie jednego z zawodników klubu z gminy Kęty przedłużył Rusek. Wróbel z bliska skierował piłkę do pustej bramki. W 39. minucie o pechu mogli mówić przyjezdni. Wróbel zagrał do Michalika. Ten, co prawda, nie oddał idealnego strzału, ale futbolówkę do własnej bramki skierował jeden z piłkarzy Iskry.

W 65. minucie drużyna z Brzezinki doszła przeciwnika na jedną bramkę. Rzut wolny wykonywał Rymek. Piłka po rykoszecie wpadła do siatki. Trzy minuty później boisko musiał opuścić Wykręt. Otrzymał czerwoną kartkę. W 73. minucie bramkę na 3:1 zdobył Michalak.  Goście jeszcze raz skierowali piłkę do bramki, ale gol nie został uznany.

,,Nastawiliśmy się raczej na grę z kontry i trzeba przyznać, że w pierwszej połowie trzy razy poważnie zagroziliśmy bramce rywali. Dobrych sytuacji nie wykorzystali Rymek, Sergiel i Wołek. Gole straciliśmy po indywidualnych błędach w obronie. Szkoda, że głównym bohaterem spotkania byli sędziowie nie piłkarze. Moim zdaniem popełnił wiele bardzo dużych błędów. Dziwi mnie też decyzja kolegium sędziów o obsadzie tego spotkania. Jakby nie było, był to przecież mecz na szczycie” – powiedział Krzysztof Socha, trener Iskry Brzezinka.

Sobota 21 września LKS Bulowice – Iskra Brzezinka 3:1 (2:0)
Bramki: 1:0 Wróbel (6.)., 2:0 gol samobójczy (39.), 2:1 Rymek (65.), 3:1 Michalak (73.)

LKS Bulowice: Matejko, Nalborczyk (69. Kruk), Sobala, Surma, Mrzygłód, Matusiak, Rusek, M. Handy (88. Piecha), J.Wróbel (51. S. Handy), G. Wróbel, Michalak. Trener: Piotr Sobala.

Iskra Brzezinka: Baruś, Tomasik, Koczur, Wykręt, Stańczyk (46. Sołtys), Rymek, Wołek (86. Stawowy), Kucharczyk, Baranek (82. Jaworski), Sergiel. Trener: Krzysztof Socha.