LKS Bulowice poprowadzi trener, który lubi wyzwania

0 Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   15 lipca 2018

Działacze LKS Bulowice doszli to do porozumienia z nowym trenerem pierwszej drużyny. Został nim Marek Kudłacik.

W poprzednim sezonie LKS Bulowice był beniaminkiem w A Klasie. Utrzymał się w niej. Po zakończeniu rundy wiosennej z prowadzenia drużyny  seniorskiej zrezygnował Rafał Rusek. Działacze klubu z gminy Kęty rozmawiali z kilkoma trenerami. Były nawet próbne treningi. Ostatecznie doszło do porozumienia pomiędzy zarządem a Markiem Kudłacikiem.

Marek Kudłacik ma 41 lat. Jego pozycja na boisku to bramkarz. Grał między innymi w Beskidzie Andrychów, Przeciszovii Przeciszów, Skawie Wadowice, LKS Piotrowice. Trenował między  innymi jako drugi szkoleniowiec w Beskidzie oraz jako trener Iskry Klecza Dolna, Burzy Roczyny, LKS Piotrowice, Znicza Sułkowice Bolęcina i Huraganu Inwałd.

,,Zdecydowałem się na pracę w klubie z Bulowic z wielu powodów. Po pierwsze ta miejscowość jest blisko mojego miejsca zamieszkania. Poza tym myślę, że można tu zrealizować ciekawy projekt. Działacze są chętni do współpracy. Młodzi zawodnicy mają spore możliwości. Są tu dwa boiska. Lubię wyzwania. Nie lubię stać w miejscu” – powiedział Marek Kudłacik, trener LKS Bulowice.

Trener z działaczami nie nastawia się na walkę o wysokie cele.

,,Najbliższy nasz cel to utrzymanie w A Klasie. Jest na pewno kilka spraw w LKS Bulowice, które trzeba zmienić. Jeśli to się uda, to będę starał się realizować swoje plany. Jeżeli jednak będę widział, że w tym środowisku nie ma chęci oo współpracowy, to na pewno nie będę robić nic na siłę” – wyjawił Kudłacik.

Nowy trener LKS Bulowice wcześniej pracował głownie poza powiatem oświęcimskim.

,,A Klasa oświęcimska ma zbliżony poziom z wadowicką. Wyższy jest jednak w Wadowicach. Wydaje mi się jednak, że lidze, w której teraz będę pracował będzie łatwiej się utrzymać. W powiecie oświęcimskim jest mniej drużyn” – tłumaczył Kudłacik.

W klubie z Bulowic budują teraz kadrę na nowy sezon.

,,Skład oprzemy na naszych wychowankach. Młodzież na pewno postara się pokazać z jak najlepszej strony. Klub ma ograniczone możliwości, tak jak wiele innych z nizszych lig. Ja jestem przekonany o tym, że jeśli do jakieś drużyny ma być sprowadzony zawodnik, to musi robić różnice. Jeśli ma być tylko uzupełnieniem składu, to trzeba się porządnie zastanowić nad jego

zaangażowaniem. Nie wykluczam wzmocnień, ale bulowicka drużyna będzie oparta na jej wychowankach” – powiedział nowy trener LKS Bulowice.

Oprócz pracy  w LKS Bulowice Marek Kudłacik działa też z czwartoligową drużyną kobiecą z Roczyn i współpracuje z Cracovią w sprawie szkolenia młodzieży.

Która z drużyn zajmie wyższe miejsce w rozgrywkach IV Ligi?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .Archiwa