LKS Bobrek wrócił na zwycięski szlak

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   18 maja 2022 06:55

LKS Bobrek wygrał 7:1 z mającą spore problemy kadrowe Solavią i nadal ma szansę na wygranie rozgrywek Magic Sportu A Klasy.

W 7. minucie w składnej akcji Chylaszek zagrał prostopadle do Wierzbica, a ten otworzył wynik. W 33. minucie Musiolik dobił strzał Chylaszka. W 41. minucie prostopadle podał Glistak. Musiolik wymanewrował bramkarza i skierował piłkę do pustej bramki. Solavia mogła złapać kontakt, ale po faulu na Pietraszewskim strzał Wołka obronił bramkarz.

W 54. minucie Likus otrzymał podanie od Chylaszka i strzelił pod poprzeczkę. W 57. minucie przyjezdni zdobyli bramki honorową. Indywidualną akcję Pietraszewskiego nieprzepisowo zatrzymał przeciwnik, a po wolnym Wołka piłka odbiła się od rąk innego rywala. Tym razem skutecznie z wapna strzelił Pietraszewski.

W 72. minucie na bramkę uderzył Byrski. Piłka zatrzymała się na ręce obrońcy Solavii. Rzut karny dobrze wykonał Musiolik. Ten sam zawodnik pokonał Lichościa strzałem z dystansu na bliższy róg. W 85. minucie Glistak zdobył gola po wrzutce z rożnego Musiolika.

,,Mecz był jednostronny. Rywal miał swoje problemy kadrowe. Wykorzystaliśmy to. To był mecz bez historii” – powiedział Paweł Wierzbic, grający trener LKS Bobrek.

,,Pojechaliśmy tam tylko po to, by rozegrać ten mecz. Niestety część zawodników zachowała się fatalnie. Jeszcze w piątek na treningu potwierdzili udział w meczu, a w niedzielę rano napisali, że jednak nie. To jest brak szacunku nawet nie do mnie, ale do swoich kolegów z drużyny. Natomiast mam duży szacunek dla tych zawodników, którzy mimo tego, że mieli plany poważne plany na niedzielę, przyjechali i zagrali. Graliśmy w 11. W polu wystąpił bramkarz. W trakcie meczu jeden zawodnik złapał kontuzję głowy, więc graliśmy w osłabieniu” – powiedział Jarosław Chowaniec, trener Solavii Grojec.

Niedziela 15 maja LKS Bobrek – Solavia Grojec 7:1 (3:0)
Bramki: 1:0 Wierzbic (7.), 2:0 Musiolik (33.), 3:0 Musiolik (41.), 4:0 Likus (54.), 4:1 Pietraszewski rzut karny (54.), 5:1 Byrski (72.), 6:1 Musiolik rzut karny (77.), 7:1 Glistak (85.)

LKS Bobrek: Kuleta, Glistak, Jamróz, Rundzia, Byrski, Winiarski (70. Zawadzki), Wierzbic (46. Hendzlik), Ryska, Chylaszek (60. Nowotarski), Musiolik, Krawczyk (46. Likus). Trener: Paweł Wierzbic.

Solavia Grojec: Lichość, B. Smolarek, Paweł Chowaniec I, Paweł Chowaniec II, Maksimow, Wołek, Mroczek, Pietraszewski, Kozieł, M. Smolarek, Piotr Lichość. Trener: Jarosław Chowaniec.