Łatwa przeprawa Iskry w Palczowicach

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   7 października 2020 21:42

Iskra wygrała 5:1 w Palczowicach z tamtejszym LKS. Klub z Brzezinki ma na swoim koncie komplet zwycięstw.

Na samym początku meczu przyjezdni otworzyli wynik. Sergiel zagrał w uliczkę do wychodzącego na czystą pozycję Krzemienia. Piłkarz Iskry minął bramkarza i skierował piłkę do pustej bramki. W 25. minucie strzelec gola na 0:1 wrzucił futbolówkę z prawej strony. Akcję strzałem z dwóch metrów zamknął Płatek. Trzy minuty później po wrzutce z lewej flanki Kyrcza niezbyt dobrze interweniował bramkarz zespołu gospodarzy i wybił futbolówkę przed siebie. Doszedł do niej Krzemień i podwyższył prowadzenie  Iskry dając swojemu zespołowi więcej spokoju.

W 34. minucie z bramki cieszył się LKS Palczowice. Cienkosz podał piłkę za obrońców do Kołaczka, który oddał dobry strzał z 16 metrów. W drugiej połowie bramki strzelali tylko goście. W 58. minucie po rzucie rożnym golkiper odbił piłkę przed siebie Płatek skutecznie dobił. W 82. minucie wynik ustalił Kyrcz.

,,Rywal wygrał zasłużenie. Popełniliśmy mnóstwo błędów. Musimy popracować nad kilkoma aspektami. Mamy też problemy z kontuzjami” – powiedział Patryk Cienkosz, grający trener LKS Palczowice.

,,Dominowaliśmy przez 90 minut. Zdobyliśmy ładne bramki. Teraz z niecierpliwością czekamy na mecz z Koroną Harmęże. Wiele się w nim wyjaśni” – powiedział Rafał Skrzypek, grający trener Iskry Brzezinka.

Sobota 3 października LKS Palczowice – Iskra Brzezinka 1:5 (1:3)
Bramki: 0:1 Krzemień (4.), 0:2 Płatek (25.), 0:3 Krzemień (28.), 1:3 Kołaczek (34.), 1:4 Płatek (59.), 1:5 Kyrcz (82.)

LKS Palczowice: Nidecki, Rokowski, Folga, Putowski, Cienkosz, K. Kowalczyk (75. Nowokuński), Brania (70.B. Kowalczyk), Gołąb, Dzidek (46. Czopek), Romanowski, Kołaczek. Trener: Patryk Cienkosz.

Iskra Brzezinka: Nowak, Nagi (Wojtaszak), Koczur, Rymek, Drobisz (Mika), Kyrcz, Sergiel (Czarnik), Krzemień (Kucharczyk), Płatek (Wykręt), Samek, Wołek. Trener: Rafał Skrzypek.