KS Chełmek wygrał z outsiderem

0 Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   15 października 2018 11:03

KS Chełmek wygrał na wyjeździe z Sosnowianką Stanisław Dolny 6:1.W 15. minucie indywidualną akcję skutecznym strzałem wykończył Wykręt. W 28. minucie po dośrodkowaniu Chylaszka skuteczny strzał głową oddał Witoń.

W pierwszej połowie padły jeszcze dwie bramki. W 40. minucie Wykręt pokonał bramkarza strzałem z 16 metrów, a 42. minucie najlepiej w zamieszaniu podbramkowym zachował się Witoń. W 57. minucie gospodarze mieli chwile radości. Szydłowski wykorzystał rzut karny.

W drugiej odsłonie goście zwolnili tempa, ale i tak podwyższyli swoje prowadzenie. W 81. minucie na listę strzelców wpisał się Kustra. W 90. minucie z lewego skrzydła zagrywał Kaleta, a gola zdobył Żyła.

Sobota 13 października Sosnowianka Stanisław Dolny – KS Chełmek 1:6
Bramki: 0:1 Wykręt 15., 0:2 Witoń 28., 0:3 Wykręt 40., 0:4 Witoń 42., 1:4 Szydłowski rzut karny 57., 1:5 Kustra 81., 1:6 Żyła 90.

Sosniowiania Stanisław Dolny: Sienkiewicz, Mamcarczyk, Żak, Filek, Wojtaszek zm. 46. Sikora, Węgiel zm. 88. Leńczowski, Sadłoń zm. 62. K. Szydłowski, Konopka, Pustułka zm. 80. Sarapata, Glanowski, Sz. Szydłowski.

KS Chełmek: Stachura, Kumanek, Chylaszek, Lis zm. 67. Górski, Żyła, Horawa, Sidor, Kustra zm. 84. M. Bieniek, Wykręt, Kantek zm. 57. Kaleta, Witoń zm. 84. K Bieniek. Trener: Paweł Sidorowicz.