KS Chełmek pożegnał trenera, a LKS Rajsko IV Ligę

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   20 czerwca 2021 16:43

Ostatni mecz sezonu dla KS Chełmek oznaczał pożegnanie trenera, a dla LKS Rajsko zakończenie przygody z IV Ligą.

Wynik otworzyli gospodarze

Z wolnego bezpośrednio trafił Matlak. Przyjezdni wyrównali po rzucie karnym. Po kontrze, zagraniu Nagiego i ręce Czarnika celnie z jedenastu metrów strzelił Kustra. Później faulowany w szesnastce był Nagi. Skutecznie z wapna uderzył Kustra.

Gospodarze wyrównali na 2:2. Przeprowadzili składną akcję. Do wycofanej futbolówki doszedł Matlak i pokonał bramkarza strzałem po ziemi. Kolejnego zdobyli przyjezdni. Piłka po strzale Palarczyka odbiła się od poprzeczki. Do pustej bramki skierował ją Majka.

W następnej fazie meczu przyjezdni podwyższyli na 2:4. Przeprowadzili kontrę. Kustra zagrał do Nagiego, który oddał dobry strzał z pola karnego. Na 3:4 po dograniu z lewego skrzydła gola z bliska zdobył Antkiewicz.

„To był radosny football grany na dużym zmęczeniu w upale. Mam szacunek do obu drużyn, które dały z siebie dużo, choć pod kątem piłkarskim można mieć sporo uwag do obu ekip.

„Ciężko mówić o jakichkolwiek pozytywach przy spadku. Może jedynie takie, że w każdym meczu, nawet przegranym, gra była toczona na styku, a n asi zawodnicy grali z pełnym zaangażowaniem. W piłce nożnej ważne są jednak momenty, a w nich lepiej często prezentowali się rywale. Jako trener biorę pełną odpowiedzialność za nasze wyniki. Należy jednak pamiętać o tym, że nie byliśmy potentatami” – powiedział Mariusz Wójcik, trener LKS Rajsko.

„Wygraliśmy grupę spadkową. Dla mnie jednak najważniejsze jest to, że dziś kończę ważny etap w swoim życiu. Zrezygnowałem bowiem z pracy w KS Chełmek. Dotyczy to seniorów jak i młodzieży i dzieci. Dziękuję bardzo wszystkim od burmistrza poprzez zarząd, zawodników, wszystkich pomocników kończąc oczywiście na piłkarzach dorosłych i młodszych. Wielkie dzięki też dla naszych kibiców.  Wykonaliśmy wspólnie kawał dobrej roboty. Po 10 latach pracy czas na zmiany” – powiedział Paweł Sidorowicz, były już trener KS Chełmek.

Sobota 19 czerwca LKS Rajsko – KS Chełmek 3:4
Bramki: 1:0 Matlak, 1:1 Kustra rzut karny, 1:2 Kustra rzut karny, 2:2 Matlak, 2:3 Majka, 2:4 Nagi, 3:4 Mika.

Składy:
LKS Rajsko: Kulczyk, Sieczko (46. Welber), Czarnik, Frączek (65. Antkiewicz), Wykręt (60. Warzecha), Węglarz, Senkowski (46. Formas). Trener: Mariusz Wójcik.

KS Chełmek: Przewoźnik, Łaski (60. Kaleta), Juan, Sidor, Pędrys, Palarczyk, Kustra, Bloch, Nędza, Nagi, Majka. Trener: Paweł Sidorowicz.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .