Korona nadal walczy

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   22 czerwca 2021 10:22

Korona Harmęże wygrała na wyjeździe z LKS Poręba Wielka 4:0 i teraz czeka na wynik swojego sobotniego rywala z rezerwami KS Chełmek.

W 62. minucie skutecznie rzut wolny z 18 metra na wprost bramki wykonał Bargiel. W 65. minucie Krzysztof Ryś zatrzymał ręką piłkę zmierzająco do bramki po strzale Rochowiaka. Sędzie przyznał rzut karny i czerwoną kartkę. Wyegzekwował go Bargiel.

W 84. minucie bezpośrednio z rzutu rożnego bramkę zdobył P. Forma. W 88. minucie jeden z zawodników Korony przerzucił piłkę na drugą stronę. Bargiel przelobował bramkarza z 40 metrów.

„W pierwszej połowie mieliśmy trzy dogodne okazje bramkowe. Oczkowski trafił w słupek, a po rzucie rożnym Ryś minimalnie chybił. Druga połowa zaczęła się dla nas źle i podcięła nam skrzydła. Do tego meczu przystąpiliśmy bardzo osłabieni, ale nie usprawiedliwia nas to. Po włożeniu sił w mecz i głupim błędzie straciliśmy pewność siebie i dyscyplinę. Mimo porażki nie tracimy wiary” – powiedział Krzysztof Ryś, grający wiceprezes LKS Poręba Wielka.

„W pierwszej połowie mieliśmy przewagę i zdobyliśmy gola, ale ostatecznie po dużych kontrowersjach nie został on uznany. W drugiej zagraliśmy bardzo dobrze i udowodniliśmy swoją wyższość. To był nasz najlepszy mecz w tej rundzie” – powiedział Michał Smętek, prezes Korony Harmęże.

Sobota 19 czerwca LKS Poręba Wielka – Korona Harmęże 0:4 (0:0)
Bramki: 0:1 Bargiel (62.), 0:2 Bargiel rzut karny (65.), 0:3 P. Forma (84.), 0:4 Bargiel (88.)

LKS Poręba Wielka: K. Kołacz, Krawczyk (75. Mateusz Paluch), Krzysztof Ryś (65. czerwona bezpośrednia), P. Sporysz, Tomczyk, Żydzik (52. Maciej Paluch), R. Sporysz, Mączka (70. P. Kołacz), Szwed, Kornaś, Oczkowski. Trener: Damian Pałamarczuk.

Korona Harmęże: A. Forma, Głowacki, Tyran, P. Forma, Foks, Chowaniec (83. Żołneczko), Rusinek, Bargiel, Fryś (63. Koziara), Rychlewicz (63. Koziara), Rochowiak (60. Zjawiński). Trener: Patryk Forma.