Kolejne błędy w obronie Soły kosztowały ją utratę punktów

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   30 sierpnia 2018 12:06

Soła Łęki przegrała na swoim boisku z Górnikiem Brzeszcze 2:3. Na wynik miały wpływ głównie błędy obrony Soły.

W 5. minucie bardzo dobrą okazję miał Ambrozi. Jego strzał obronił Borgosz. W 9. minucie były zawodnik Unii Oświęcim nie zmarnował szansy. Wykorzystał prostopadłe podanie kolegi z zespołu i wygrał pojedynek z bramkarzem.

W 17. minucie Górnik wyrównał stan rywalizacji. W polu bramkowym futbolówkę źle przyjął obrońca. Chciał ją wybić bramkarz, ale Piwowar dołożył nogę i zablokował to zagranie. Piłka znalazła się w siatce. W 19. minucie na lewym skrzydle strzelec poprzedniego gola zagrał klepą z Czulem, a potem wszedł do środka i próbował podać do innego zawodnika klubu z Brzeszcz. Futbolówka doszła jednak do Michalika, który oddał dobry strzał na dalszy róg.

W 59. minucie Żmudka zagrał prostopadle do Baraniaka. Ten ściął do środka i znalazł się w sytuacji sam na sam z Dziędzielem. Wolał jednak podać Salepie, a ten dopełnił formalności. W 75. minucie Soła przeprowadziła składną akcję. Zakończyły ją celne podanie Kramarczyka do Dziubka i strzał tego drugiego z pięciu metrów. W końcówce podopieczni Krzysztofa Zarzyckiego mogli doprowadzić do remisu. Rzut karny wykonywał Zygmunt. Nie trafił.

,,Dobrze zaczęliśmy. W dalszych fazach meczu graliśmy jednak słabo, a do tego znów popełniliśmy koszmarne błędy w obronie” – powiedział Krzysztof Zarzycki, grający trener Soły Łęki.

,,Dziś zagraliśmy z charakterem. Do 15. minuty Soła była groźna. Dalej posiadaliśmy inicjatywę. W końcówce troszkę brakowało nam sił, więc rywal nas przycisnął. Zwycięstwo cieszy” – powiedział Wojciech Włodarczyk, trener Górnika Brzeszcze.

Sobota 25 sierpnia Soła Łęki – Górnik Brzeszcze 2:3

Bramki: 1:0 Ambrozi 9., 1:1 Piwowar 17., 1:2 Michalik 19., 1:3 Salepa 59., 2:3 Dziubek 75. W 91. minucie Zygmunt z Soły nie wykorzystał rzutu karnego.

Soła Łęki: Dziedziel, Zarzycki, Zygmunt, Kleczkowski, Adamczyk, Handzlik, Dziubek, Kramarczyk, Matejko zm. 55. Kukiełka, Kozieł, Ambrozi zm. 59. Dziuga. Trener: Krzysztof Zarzycki.

Górnik Brzeszcze: Borgosz, Żmudka, R. Wrona, Drabczyk zm. 91. Sojka, Czul, Surzyn zm. Baraniak, Kopta, Piwowar, Michalik zm. 79. Stachańczyk, M. Wrona, Salepa. Trener: Wojciech Włodarczyk.