Kolejna strata punktów Korony

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   18 czerwca 2021 13:23

Korona przegrała w Harmeżach z Skawą Podolsze 1:4. Gospodarze zmniejszyli swoje szanse na awans.

W 46. minucie Banaszak zagrał między obrońców z prawej strony pola karnego. Porębski pokonał bramkarza strzałem na dalszy róg z sześciu metrów. Minutę później sędzia uznał, że Głowacki faulował w polu karnym P. Kwadransa. Rzut karny skutecznie wykonał poszkodowany.

W 60. minucie w szesnastce nieprzepisowo zatrzymany był Rochowiak. Celnie z wapna uderzył Tyran. W 85. minucie było 3:1. P. Kwadrans przeszedł z piłką od połowy boiska i wykorzystał sytuacje sam na sam. W końcówce P. Kwadrans strzelił precyzyjnie z 18 metrów.

„Przeciwnik miał dokładnie określony plan, czyli grać długimi podaniami i go wykonali. Graliśmy dobrze, ale popełniliśmy za dużo błędów, by wygrać” – powiedział Michał Smętek, prezes Korony Harmęże.

„Wynik odzwierciedla przebieg gry. Rywal był zmotywowany, ale my mieliśmy mecz pod kontrolą. Graliśmy mądrze i spokojnie. Mieliśmy dużo sytuacji bramkowych” – powiedział Bogusław Bartula, prezes Skawy Podolsze.

Środa 16 czerwca Korona Harmęże – Skawa Podolsze 1:4
Bramki: 0:1 Porębski (46.), 0:2 P. Kwadrans rzut karny (47.), 1:2 Tyran rzut karny (60.), 1:3 P. Kwadrans (85.), 1:4 p. Kwadrans (88.)

Korona Harmęże: Sroka (46. P. Forma), Wykręt, Głowacki (70. Pawlak, Tyran, Foks, Majewski (46. Chowaniec na bramce), Rusinek, Bargiel, Rychlewicz, Fryś, Rochowiak. Trener: Patryk Forma.

Skawa Podolsze: Świergosz, Ćwiertnia (40. Dżyżdzyk), Dominik Kajfasz, Domżał, Banaszak, J. Kwadrans, Porębski, P. Kwadrans. Trener: Damian Banaszak.