Każda seria się kiedyś kończy. LKS Jawiszowice przegrał w Jaworznie

0 Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   7 maja 2018

LKS Jawiszowice przegrał z Victorią 1918 Jaworzno 1;4. To pierwsza przegrana klubu z gminy Brzeszcze w tym sezonie.

W 3. minucie po dośrodkowaniu Gorzały minimalnie niecelny strzał głową oddał Korczyk. Atakowali też gospodarze. W 32. minucie Smarzyński otrzymał piłkę od Janika, lecz chybił w dogodnej sytuacji. W 38. minucie Majka wykorzystał błąd obrońcy i zagrał do Wrony. Ten pokonał Smoka uderzeniem na dalszy róg. Dwie minuty później bramkarz klubu z Jawiszowic z trudem obronił uderzenie Maziarza.

W 54. minucie popularny ‘’Korczas’’ niewiele pomylił się uderzając głową po podaniu Gorzały. Później Smok bardzo dobrze interweniował w próbie Gajdy. W 61. minucie Pyrlik otrzymał futbolówkę od Korczyka i oddał skuteczny strzał z 17 metrów.

W 66. minucie sędzia główny spotkania – Romanowski, podyktował rzut karny dla Victorii 1918. Przyjezdni nie ukrywali pretensji do arbitra o tą decyzję. Jedenastkę wykorzystał Smarzyński. W 85. minucie do źle wybitej przez obrońców piłki doszedł Żurawik i skierował ją na dalszy róg. Wynik spotkania w doliczonym czasie gry ustalił Smarzyński.

LKS Jawiszowice może zapewnić sobie awans do IV Ligi już w sobotę 12 maja. Jeśli podopieczni Jarosława Płonki wygrają z Zatorzanką Zator, to będą mogli świętować zwycięstwo w lidze.

Niedziela 6 maja Victoria 1918 Jaworzno – LKS Jawiszowice 4;1
Bramki; 1;0 Wrona 38., 1;1 Pyrlik 61., 2;1 Smarzyński rzut karny 66., 3;1 Żurawik 85., 4;1 Smarzyński 90 plus 4.

Składy;
Victoria 1918 Jaworzno; Madeja, Bujakiewicz, Smarzyński żółta, Majka żółta, Krawczyk żółta, zm. 73 Żurawik, Janiak, Wrona, Siarczyński, Genbala, Gajda zm. 75 Icha, Maziarz zm. 82 Łup .

LKS Jawiszowice; Smok żółta, Nalepa, Grabczyński żółta, Bednarczyk żółta, Kabara, Gorzała, Szymonik, Pyrlik, Korczyk, Rusek, Kuźnik. Trener; Jarosław Płonka.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .Archiwa