Jeden gol w meczu drużyn z czołówki

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   13 kwietnia 2022 16:11

W meczu drużyn z ścisłej czołówki A Klasy Soła przegrała u siebie 0:1 ze Zgodą Malec.

Jedyny gol padł cztery minuty przed zakończeniem regulaminowego czasu gry. Jeden z obrońców Soły źle wybił piłkę. Przejął ją K. Drebszok i zagrał prostopadle do Kowalskiego. Ten nie pomylił się w sytuacji sam na sam. Piłka przeszła po rękach bramkarza i wpadła do siatki.

„Remis byłby sprawiedliwym wynikiem. Obie drużyny miały swoje sytuacje strzeleckie. Wygrywa ten, kto popełnia mniej błędów. Jeśli chcemy o coś walczyć, to nie mogą nam się zdarzać takie błędy, jak przy straconej bramce” – powiedział Jarosław Płonka, trener Soły  Łęki.

„To był dobry mecz. Obie drużyny pokazały się z dobrej strony. W pierwszej połowie było trochę ospale. Dobrą sytuacje miał Chwierut, ale nie wygrał pojedynku z bramkarzem. W drugiej części gry byliśmy lepsi i wygraliśmy zasłużenie.

Niedziela 10 kwietnia Soła Łęki – Zgoda Malec 0:1 (0:0)
Bramka: 0:1 Kowalski (86.)

Soła Łęki: Borgosz, Wiktoruk, Nalepa, Zygmunt (75. Mazur), Kowalczyk, Tworek, Dziubek, Handzlik, Hankus, Amrozi, Żmuda (77. Kukiełka). Trener: Jarosław Płonka.

Zgoda Malec: Zieliński, S. Drebszok, Flisek, Tarashchyk, Tomala, Kowalski, Chwierut, Oczkowski, Sokół (90. R. Drebszok), K. Drebszok, Jaromin. Trener: Andrzej Tomala.