Iskra zakończyła rundę wysokim zwycięstwem

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   8 listopada 2020 22:41

Iskra wygrała na wyjeździe z LKS Poręba Wielka 8:1. Podopieczni Rafała Skrzypka zakończyła ten etap rozgrywek B Klasy bez straty punktowej.

w 12. minucie działacze obu drużyn obejrzeli bardzo ładnego gola. Z prawego skrzydła wrzucił Wojtaszak. Głową uderzył Koczur. Piłka po obronie Dźwigońskiego tak się odbiła, że Koczur uderzył przewrotką. W 42. minucie zawodnicy Iskry rozegrali trójkową akcję na małej przestrzeni.  Kyrcz zagrał do Skrzypka. Grający trener klubu z Brzezinki oddał skuteczny strzał po ziemi.

W 49. minucie było 0:3. Przyjezdni przeprowadzili szybką kontrę. Krzemień wystawił piłkę Samkowi, a ten dopełnił formalności. W 61. minucie Wołek wrzucił futbolówkę Sergielowi, który pokonał bramkarza uderzeniem z prawej nogi. W 66. minucie w polu karnym faulowany był Wojtaszak. Rzut karny wykorzystał Rymek.

W 71. minucie gospodarze zdobyli gola honorowego. Teper otrzymał podanie ze środka boiska i wygrał pojedynek jeden na jeden z bramkarzem. W 80. minucie było 1:6. Wojtaszak zszedł z lewej strony do środka i strzelił na bramkę. Bramkarz obronił tą próbę, a skutecznie dobił Wasilewski. W 84. minucie Wasilewski wykorzystał, bardzo dobre podanie Wojtaszaka i strzelił swojego drugiego gola w tym spotkaniu. W 89. minucie bardzo dobrze w polu karnym zachował się Skrzypek. Wyłożył futbolówkę Wojtaszakowi, a temu nie pozostało nic innego, jak strzelić gola na 1:8.

,,My możemy tylko podziękować rywalowi za to, że nie byli na tyle skuteczni, by wygrać dwucyfrowym wynikiem. Byli od nas przynajmniej o dwie klasy lepsi w każdym piłkarskim  elemencie” – powiedział Bartłomiej Stachura, grający trener LKS Poręba Wielka.

,,Od początku meczu narzuciliśmy swój, wypracowany styl gry. Nasza gra wyglądała dobrze. Stworzyliśmy mnóstwo sytuacji niewykorzystanych. Nad tym elementem musimy popracować. Dziękuję zawodnikom za tą bardzo udaną rundę, bo to przede wszystkim dzięki nim wygraliśmy wszystkie 12 spotkań” – powiedział Rafał Skrzypek, grający trener Iskry Brzezinka.

Sobota 7 listopada LKS Poręba Wielka – Iskra Brzezinka 1:8 (0:2)
Bramki: 0:1 Koczur (12.), 0:2 Skrzypek (42.), 0:3 Samek (49.), 0:4 Sergiel (61.), 0:5 Rymek rzut karny (66.), 1:5 Teper (71.), 1:6 Wasilewski (80.), 1:7 Wasilewski (84.), 1:8 Wojtaszak (90.)

LKS Poręba Wielka: Dźwigoński, Mączka, Mus, Sporysz, Stefański (65. Stachura), Klamka, Wilkosz (46. Czapiewski), Klaja, Banach (46. Ryś), Teper (80. Kołacz), Iwaniak (75. Olejarz). Trener: Bartłomiej Stachura.

Iskra Brzezinka: Nowak, Nagi (Mika), Rymek (Czarnik), Koczur, Płatek, Krzemień (Przesór), Kyrcz, Skrzypek, Wojtaszak, Samek (Wasilewski), Sergiel (Wołek). Trener: Rafał Skrzypek.