Iskra wypunktowana w Zatorze

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   7 października 2021 17:52

Zatorzanka wygrała u siebie 5:0 z Iskrą Brzezinka. Zwycięstwo gospodarzy nie podlegało dyskusji.

W 12. minucie Leszczyński swoim pressingiem wymusił błąd na Skrzypku. Po odebraniu mu piłki wygrał pojedynek jeden na jeden z bramkarzem. W 24. minucie jeden z zawodników przejął piłkę w środku pola i zagrał na skrzydło. Tam dobrze zachował się Stefaniak, który pokonał golkipera dobrym skrzydłem.

Trzy minuty później kolejna strata przyjezdnych w środku pola kosztowała ich utratę kolejnego gola. Tym razem skutecznie indywidualnie zagrał Szymonik. W 42. minucie było 4:0. Piłkę otrzymał Stanek i strzelił skutecznie z około 20 metra.

W 88. minucie Zatorzanka przeprowadziła kontrę. Zdobyciem gola zakończył ją Stefaniak.

„Mecz toczył się pod nasze dyktando. Przeciwnik chciał grać piłką i miał swoje okazje, ale taką z wypracowaną z gry tylko jedną. W końcu zagraliśmy dobrze w defensywie. Kontrolowaliśmy to spotkanie” – powiedział Piotr Balonek, grający trener Zatorzanki Zator.

„Zostaliśmy wypunktowani przez dobrze dysponowany zespół gospodarzy. Uważam jednak, że wynik nie odzwierciedla jednak tak do końca wydarzeń na boisku. Staraliśmy się grać piłką, lecz kontry przeciwnika były zabójcze” – powiedział Rafał Skrzypek, grający trener Iskry Brzezinka.

Sobota 2 października Zatorzanka Zator – Iskra Brzezinka 5:0 (4:0)
Bramki: 1:0 Leszczyński (12.), 2:0 Stefaniak (24.), 3:0 Szymonik (27.), 4:0 Stanek (42.), 5:0 Stefaniak (88.)

Zatorzanka Zator: Lichański, Celej, Balonek, Pindel, Mika, Leszczyński, Woźniak (46. Kukiełka), Stanek, Stefaniak (85. Żak), Szymonik (70. P. Wolanin), Kowalczyk (70. K. Wolanin). Trener: Piotr Balonek.

Iskra Brzezinka: Baruś (46. Nowak), Drobisz, Skrzypek (60. Jarnot), Gąsiorek, Tomasik, Migdałek, Wojtaszak, Ł. Samek (30. Kleczkowski), G. Samek (60. Sergiel), Krzemień (80. Mika), Skiernik. Trener: Rafał Skrzypek.